Trwa ładowanie...

Budują pierwsze "aktywne" przejście dla pieszych. Za 60 tys. złotych

"To znacznie mniej, niż wybudowanie sygnalizacji świetlnej"

Share
Budują pierwsze "aktywne" przejście dla pieszych. Za 60 tys. złotych
d3cxyb2

Na ulicy Kondratowicza wkrótce pojawi się pierwsze "aktywne" przejście dla pieszych. - Ma za zadanie ostrzegać kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Jak wyjaśniają drogowcy, ostrzegać kierowców o zbliżaniu się pieszych jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu identyfikacji, złożonego z kilku, zsynchronizowanych ze sobą elementów – czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych D-6 z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej.

- System ten sprawia, że elementy bezpiecznego przejścia (aktywne punktowe elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED) aktywują się tylko w momencie, gdy na przejściu „coś się dzieje”, a więc, gdy zbliża się do niego pieszy. To czytelny znak dla kierowcy, który w tym momencie powinien zdjąć nogę z gazu - wyjaśnia ZDM .

d3cxyb2

Koszt wybudowania aktywnego przejścia w pełnym wyposażeniu to ok. 60 tys. zł. - To znacznie mniej, niż wybudowanie sygnalizacji świetlnej - podkreślają urzędnicy. Zastosowane na ulicy Kondratowicza rozwiązanie jest pilotażem. - Jeżeli się sprawdzi, planujemy zastosowanie go także w innych lokalizacjach - dodają.

d3cxyb2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cxyb2