Trwa ładowanie...
d40lnwr

Budują pierwsze "aktywne" przejście dla pieszych. Za 60 tys. złotych

"To znacznie mniej, niż wybudowanie sygnalizacji świetlnej"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budują pierwsze "aktywne" przejście dla pieszych. Za 60 tys. złotych
d40lnwr

Na ulicy Kondratowicza wkrótce pojawi się pierwsze "aktywne" przejście dla pieszych. - Ma za zadanie ostrzegać kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Jak wyjaśniają drogowcy, ostrzegać kierowców o zbliżaniu się pieszych jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu identyfikacji, złożonego z kilku, zsynchronizowanych ze sobą elementów – czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych D-6 z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej.

- System ten sprawia, że elementy bezpiecznego przejścia (aktywne punktowe elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED) aktywują się tylko w momencie, gdy na przejściu „coś się dzieje”, a więc, gdy zbliża się do niego pieszy. To czytelny znak dla kierowcy, który w tym momencie powinien zdjąć nogę z gazu - wyjaśnia ZDM .

d40lnwr

Koszt wybudowania aktywnego przejścia w pełnym wyposażeniu to ok. 60 tys. zł. - To znacznie mniej, niż wybudowanie sygnalizacji świetlnej - podkreślają urzędnicy. Zastosowane na ulicy Kondratowicza rozwiązanie jest pilotażem. - Jeżeli się sprawdzi, planujemy zastosowanie go także w innych lokalizacjach - dodają.

Przeczytajcie też: Strefa Tempo 30. Duże zmiany na Mokotowskiej

d40lnwr

Podziel się opinią

Share

d40lnwr

d40lnwr