Trwa ładowanie...

"Budżet pojedynczego pokazu mody w Warszawie to nawet 400 tys. zł"

Kulisy pokazów modowych

Share
"Budżet pojedynczego pokazu mody w Warszawie to nawet 400 tys. zł"
dttvamx

Ze względu na wysokie koszty pojedynczych pokazów mody, organizowane są imprezy typu Fashion Week, podczas których w jednym miejscu odbywa się nawet kilkadziesiąt pokazów. Coraz częściej organizuje się je mniejszych miejscowościach. - Budżet pojedynczego pokazu mody w Warszawie sięga nawet 400 tys. zł - wyjaśnia organizator FW Jacek Kłak.

Trwa właśnie Fashion Week. Przy okazji tej imprezy możemy się dowiedzieć o tym, ile kosztuje organizowane takich imprez. - Jeśli projektant chciałby dzisiaj zrobić sobie pokaz w stolicy Polski z pełną techniką, długim wybiegiem, z kilkuset gośćmi, PR-em, który temu towarzyszy, to te koszty zaczynałyby się od 200 tys. zł - mówi organizator, który minimalne koszty pokazu w Polsce wylicza na 50-100 tys. zł. jak tłumaczy, dzięki temu, że na imprezach łączonych jest tych pokazów wiele w ciągu kilku dni, można znaczne obniżyć te koszty.

Manager polskiego Tygodnia Mody Magdalena Christofi tłumaczy, że na koszty pokazów składa się m.in. wynajęcie miejsca, scenografia, gaża reżysera, czy cały sztab modelek i modeli.- To są duże nakłady. Nie ukrywam, że są pokazy w dużych halach, z dużymi nakładami, które dochodzą do 400 tys. zł". - opowiadała.

Pierwsza edycja polskiego Tygodnia Mody odbyła się wiosną 2009 r., a gwiazdami imprezy byli dotąd m.in. Kenzo Takada, Patrizia Gucci czy David Tomaszewski.

dttvamx

Źródło:PAP/Materiały prasowe

dttvamx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dttvamx
dttvamx