Trwa ładowanie...

"Budzik" przestanie budzić?

Klinika nie otrzymała obiecanej wcześniej przez NFZ dotacji

"Budzik" przestanie budzić?
d1egmg8
d1egmg8

Znana w całej Polsce Klinika „Budzik” nie otrzymała obiecanej wcześniej dotacji na opiekę nad dziećmi w stanie śpiączki. Możliwe, że już za pół roku nie będzie miała pieniędzy, by dalej funkcjonować.

Z przykrością informujemy, że Mazowiecki Oddział NFZ unieważnił postępowanie konkursowe w zakresie wybudzania dzieci ze śpiączki, kilka dni po tym, jak ogłosił zwycięstwo Klinik "Budzik w konkursie i przyznaniu prawa do realizacji świadczenia na okres 3 lat Klinice - czytamy w oświadczeniu dyrekcji kliniki.

Póki co zapowiada, że ośrodek zapowiada, że będzie leczyć pacjentów aż do wyczerpania środków. Świadczenie będzie w dalszym ciągu realizowane przez Klinikę "Budzik" w oparciu o aneks do obecnie obowiązującej umowy, która zostaje przedłużona o kolejne 6 miesięcy, tj. do końca 2014 roku, przy jednoczesnym zmniejszeniu dotychczasowej wartości kontraktu. Na podpisanie tego aneksu mieliśmy zaledwie kilka godzin, bez możliwości jakichkolwiek negocjacji warunków; zmniejszenie wartości kontraktu to dla nas brak comiesięcznej równowartości ½ etatu lekarza specjalisty zatrudnionego w "Budziku"... - dodaje dyrekcja.

d1egmg8

Co po tym pół roku? Czy "Budzik" zostanie zamknięty? Na jakich zasadach przyjmować małych pacjentów, informując z góry ich rodziców, że Klinika gwarantuje opiekę tylko do końca grudnia 2014 roku? - pyta dyrekcja - Jak zatem, można organizować i realizować proces leczenia, w sytuacji, gdy po raz trzeci okres realizacji kontraktu wynosi 6 miesięcy, a przy okazji jego wartość ulega obniżeniu? Jak kontraktować personel medyczny – informując o gwarancji zatrudnienia również do końca roku?

*Klinika Budzik jest pierwszym w Polsce i jedynym ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci w śpiączce. *Działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 15 lipca 2013 roku. Klinika „Budzik” uruchomiona przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Córka aktorki, Ola, jest w śpiączce od 2000 roku, w którą zapadła na skutek zakrztuszenia.

d1egmg8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1egmg8