Trwa ładowanie...

„Buldożki pomagają…”, czyli XVII Zlot Buldogów Francuskich

Psia impreza w Forcie Bema

„Buldożki pomagają…”, czyli XVII Zlot Buldogów Francuskich
d3m4332

13 września w Forcie Bema odbędzie się XVII Zlot Buldogów Francuskich. To niezwykłe wydarzenie już kilkanaście lat jest ważnym punktem w kalendarzu właścicieli buldogów, a dla miłośników rasy doskonałą okazją do poznania tych niezwykłych i dość specyficznych psów.

Masa skóry, wielkie uszy i krępe ciało powodują, że obok buldoga nie można przejść obojętnie. Reakcje na tą oryginalną fizjonomię bywają skrajne – od zachwytu, poprzez śmiech, aż do strachu. Nic dziwnego, umięśniona postura i charczący oddech może kojarzyć się z psami bojowymi. O ile co do ich urody można dyskutować tak nikt nie może mieć wątpliwości, że psy te są ogromnie towarzyskie. Dzięki temu w ostatnich latach stały się w Polsce bardzo popularne.

Okazją do poznania tych niezwykłych psów jest XVII Zlot Buldogów Francuskich, który odbędzie się 13 września o godzinie 12.00 na warszawskich Fortach Bema. Jest to spotkanie, w którym zwykle uczestniczy ponad 1500 osób ze swoimi czworonogami. W imprezie biorą udział zarówno hodowcy, jak i właściciele buldogów oraz miłośnicy rasy, którzy dopiero chcą uzyskać o nich więcej informacji. Tego jednego dnia przyjeżdżają do Warszawy z całej Polski, gotowi pokonać wiele kilometrów aby móc porozmawiać o rasie oraz uzyskać porady ekspertów. Jak co roku gośćmi zlotu będą treserzy, weterynarze, behawioryści, zoopsycholodzy oraz dietetyk. Na specjalnie przygotowanej scenie odbędzie się m.in. cykl specjalistycznych wykładów prowadzonych przez znawców tej rasy.

Co dla właścicieli?

Aby dodatkowo uatrakcyjnić to wyjątkowe spotkanie, zaproszone zostały również firmy mające w swojej ofercie akcesoria dla miłośników rasy – torby, ubrania, biżuterię oraz wiele innych drobiazgów. Gdy uczestnicy poczują się głodni będą mogli posilić się w jednym z obecnych na terenie food trucków, w których ofercie będą burgery, zapiekanki, kiełbaski oraz słodkie naleśniki. Organizatorzy zadbają również o możliwość odpoczynku w specjalnie przygotowanej na tą okazję strefie chill-out. Nowością w tym roku będzie też wyjątkowa strefa odpoczynku dla wszystkich czworonogów, w której dyżur będzie pełnić weterynarz.

d3m4332

Kolejny raz spotkanie odbędzie się pod hasłem „Buldożki pomagają…” W tym roku buldożki będą pomagały podopiecznym Fundacji Załoga Bulldoga. W trakcie zlotu będzie można uzyskać informacje o psach szukających nowego domu oraz o procedurach związanych z ich adopcją. Każdy z uczestników będzie mógł wesprzeć Fundację poprzez kupno pamiątkowych gadżetów lub wrzucając datek do jednej z oznaczonych skarbonek. Całkowity dochód ze zlotu przekazywany będzie Fundacji Załoga Bulldoga za pokrycie kosztów leczenia ich podopiecznych.

13 września, godz 12.00 Forty Bema, Bemowo.

Przeczytacjie też:

d3m4332
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m4332