Trwa ładowanie...
d6mw2c3

Bulwarami przespacerujemy się już w niedzielę?

Otwarcie jest "wysoce prawdopodobne"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bulwarami przespacerujemy się już w niedzielę?
d6mw2c3

Nadwiślańskie bulwary są już gotowe, czekają tylko na ostateczną decyzję w sprawie otwarcia. Ta jest w rękach inspektorów nadzoru budowlanego. Jeśli wydadzą do piątku zgodę na użytkowanie, będziemy mogli się nimi przespacerować już w ten weekend.

Gdy rozmawialiśmy z Agnieszką Kłąb z biura prasowego ratusza, powiedziała, że "jest wysoce prawdopodobne, że zostaną otwarte w najbliższą niedzielę". - Niestety, decyzja nie należy do nas, niezależnie, jak bardzo byśmy tego chcieli - dodała rzeczniczka. Jednak Stołeczna Estrada przygotowała już program artystyczny na ten dzień.

Chodzi o odcinek leżący między ulicą Boleść, a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Na zdjęciach, które opublikowaliśmy niedawno, widać sporo zieleni, deptak, pergole, miejsce do cumowania statków i łodzi, a także droga dla rowerów.

d6mw2c3

Prace remontowe wielokrotnie łapały opóźnienie. Pierwotnie miały zakończyć się w lipcu 2014 roku. Termin przesunięto na wrzesień 2014 z powodu zbyt wysokiego poziomu wody w rzece. Następnie ustalono kolejny, na I kwartał 2015 roku. Sporo jednak wskazuje na to, że przespacerujemy się nim już 2 sierpnia.

Bulwary nad Wisłą miały zostać zrealizowane jeszcze przed wojną. Chciał tego prezydent Starzyński. Wojna przerwała inwestycję, a żadnej z późniejszych władz nie udało się jej zrealizować. Teraz prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz postanowiła dokończyć dzieło poprzednika: - Warszawa wróci nad Wisłę. - mówiła w jednym z wywiadów - Tego chciał Starzyński.

Przeczytajcie też: Reklamowy śmieć nie zniknie z hotelu. Sąd wstrzymał wykonanie decyzji

Podziel się
Podziel się
Podziel się
d6mw2c3

Podziel się opinią

Share

d6mw2c3

d6mw2c3