Trwa ładowanie...

BUW ogłasza amnestię. A od nowego roku wyższe kary

Od dzisiaj można zwrócić przetrzymane książki bez żadnych opłat

BUW ogłasza amnestię. A od nowego roku wyższe kary
d3kc3gn
d3kc3gn

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie świętuje właśnie swoje 15 lat w nowym budynku na Powiślu. Z tej okazji od dzisiaj ogłasza amnestię. *W dniach od 15 do 30 grudnia nie będą pobierane opłaty za zwrócone w tym czasie, przetrzymane książki. *

Warto zacząć Nowy Rok bez długów, także wobec BUW, tym bardziej że niebawem wejdzie w życie nowy Wykaz opłat w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, zgodnie z którym za przetrzymanie jednego egzemplarza trzeba będzie zapłacić więcej - informuje Biblioteka - Szczegóły podamy wkrótce.

Do tej pory BUW naliczał 25 groszy za każdy dzień przetrzymania książki po wyznaczonym terminie. Jeśli mieliśmy w domu więcej niż jeden egzemplarz - kara była naliczana za każdą książkę z osobna.

BUW w tym roku świętuje 15 lat w nowym budynku przy Dobrej, na Powiślu. Budynek o kubaturze 260 tys. m³ zajmuje w sumie powierzchnię 64 tys. m². Oprócz części bibliotecznej, w części podziemnej znajduje się część usługowo-rozrywkowa oraz biurowa. Na zbiory biblioteczne przeznaczono 40 tysięcy m², z możliwością powiększenia powierzchni o następne 10 tysięcy m². Gmach jest w stanie pomieścić 5 milionów woluminów zbiorów.

d3kc3gn

Na dachu znajduje się otwarty ogród, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę. Zaprojektowany został przez architekta krajobrazu Irenę Bajerską i otwarty 12 czerwca 2002 r. Jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie!

BUW cieszy się dużym zainteresowaniem. Placówka rejestruje ok. 3500 odwiedzin dziennie. Poza udostępnianiem zbiorów jest też miejscem, w którym organizowane są, spotkania, konferencje, wystawy i koncerty.

d3kc3gn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kc3gn