Trwa ładowanie...

By wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię

Nic dziwnego, że podczas niemal afrykańskich upałów warszawiacy chętnie chłodzą się nad wodą. Niestety to żywioł, wobec którego trzeba zachować odpowiednią rozwagę.

Share
By wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię
d1enskm

Panujące upały sprawiają, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Niestety tylko w ostatni weekend na terenie naszego garnizonu utonęły 2 osoby. Tymczasem, by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak rzeka, jezioro czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się wzmożona uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku - o tragedię nietrudno. Policja przypomina o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w okolicach jezior.

  1. Przede wszystkim powinniśmy kąpać się tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.
  2. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
  3. Gdy wchodzimy z dziećmi do wody, zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.
  4. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
  5. Nie skaczmy "na główkę". Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.
  6. Materace zostawmy na brzegu - nie wypływajmy na nich na środek jeziora.
  7. Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.
d1enskm

Nie zapominajmy, że należy zadbać o porządek w miejscu, w którym odpoczywamy. Pamiętajmy także, iż podczas naszego urlopu złodzieje nie próżnują. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy ze sobą do miejsca wypoczynku.

Przeczytaj też:

d1enskm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1enskm
d1enskm