Trwa ładowanie...

Były wojewoda mazowiecki zamiast Trzaskowskiego, poparł kontrkandydata

Kandydaturę Jacka Wojciechowicza poparł były wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski. - Jacka cenię za profesjonalizm, umiejętność podejmowania decyzji, to jest solą samorządu - powiedział były wojewoda.
Share
Jacek Kozłowski
Jacek KozłowskiŹródło: East News, Fot: Adam Guz
d48ojei

Jacek Kozłowski w 2003 roku przystąpił do Platformy Obywatelskiej. Trzy lata później kierował kampanią wyborczą Hanny Gronkiewicz-Waltz. Po wyborach samorządowych objął stanowisko wicemarszałka mazowieckiego. Od 2007 do 2015 roku pełnił funkcję wojewody mazowieckiego. Na początku tego roku został wykluczony z PO za zarzucanie władzom partii manipulacji w wyborach w regionie.

- W polityce spotyka się dwa rodzaje ludzi. Jedni zawdzięczają wszystko partyjnym układom, drudzy swojemu profesjonalizmowi. Jacek Wojciechowicz należy do tej drugiej grupy - skomentował swoją decyzje były wojewoda. Dodał, że "marzy mu się taki prezydent Warszawy, który działa merytorycznie, jest decyzyjny i umie rozmawiać z ludźmi, szybko odczytywać ich potrzeby".

Poza Jackiem Kozłowski, kandydaturę Wojciechowicza poparli wiceburmistrz Ursusa Wiesław Krzemień oraz były burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski.

    East News
Źródło: East News, Fot: Adam Stępień

Krzemień zaznaczył, że nie jest politykiem, lecz samorządowcem, który musi dbać o mieszkańców swojej dzielnicy. - Dlatego wybieram człowieka, przy którym zarówno dzielnica, jak i miasto mają szanse się rozwijać. Jeszcze kilkanaście lat temu do Ursusa jechało się w godzinach szczytu 2,5 godziny. Teraz jest to kilkanaście minut, właśnie dzięki inwestycjom zrealizowanym przez wiceprezydenta Wojciechowicza - ocenił.

d48ojei

Natomiast Zawistowski przypomina, że nawet, gdy był w Platformie (Wojciechowicz), współpracował ze wszystkimi opcjami politycznymi. - Jest to kandydat najlepiej merytorycznie przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta i zarówno ja, jak i stowarzyszenie Nasz Targówek, wspieramy jego kandydaturę - przekonywał.

Zobacz także: Burza po artykule "Faktu". Andrzej Rozenek: ze zdumieniem czytałem nagłówek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48ojei

Podziel się opinią

Share
d48ojei
d48ojei