Trwa ładowanie...
dp8kbf7

CBA w ratuszu. Gronkiewicz-Waltz: to kolejna bitwa o Warszawę

Jak podkreśliła, CBA kilkakrotnie prowadziło w ostatnich latach kontrole w Ratuszu i jego spółkach.
Share
CBA w ratuszu. Gronkiewicz-Waltz: to kolejna bitwa o Warszawę
dp8kbf7

Prezydent Warszawy informuje, że CBA prowadzi w stołecznym Ratuszu cztery kontrole. Jej zdaniem, sprawa jest polityczna. Centralne Biuro Antykorupcyjne podawało, że kontrole sa trzy, m.in. w sprawie reprywatyzacji.

Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej mówiła, że czwarta dotyczy leasingu samochodów. Dodała, że "obawia się, że przed końcem dnia do urzędu miasta dotrze piąta, a może i szósta". CBA informowało dotąd o trzech kontrolach: procedur podejmowania i realizacji decyzji w sprawie rozporządzania mieniem publicznym, składania oświadczeń majątkowych dyrektorów i zastępców poszczególnych biur oraz o kontroli w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wyraziła opinię, że trwające kontrole to "kolejna bitwa o Warszawę". Pierwsza była wtedy, gdy dziewięć lat temu tuż po wyborze próbowano unieważnić jej mandat, druga- gdy w stolicy odbyło się referendum w sprawie jej odwołania, które popierało PiS, a trzecia jest teraz. Jak podkreśliła, CBA kilkakrotnie prowadziło w ostatnich latach kontrole w Ratuszu i jego spółkach, m.in. w Zarządzie Dróg Miejskich, Zarządzie Miejskich Inwestycji Drogowych, w stołecznym metrze, Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania, Miejskich Zakładach Autobusowych oraz kilkakrotnie w Biurze Gospodarki Nieruchomości stołecznego Ratusza. Prezydent Warszawy podkreślała, że tamtym działaniom nie towarzyszył rozgłos.

dp8kbf7

(Źródło: IAR)

Przeczytaj też: CBA ponownie w ratuszu. Chodzi m.in. o reprywatyzację

dp8kbf7

Podziel się opinią

Share
dp8kbf7
dp8kbf7