Trwa ładowanie...
dasomm8

CBA zatrzymało 3 osoby związane z korupcją w MPWiK w Warszawie

Prokuratura Krajowa poleciła zatrzymanie 3 osób, które mogą mieć związek z korupcją w warszawskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Dwie osoby trafiły w ręce służb kolejny już raz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Śledztwo prokuratury dot. korupcji w stołecznym MPWiK. We wtorek zatrzymano 3 osoby
Warszawa. Śledztwo prokuratury dot. korupcji w stołecznym MPWiK. We wtorek zatrzymano 3 osoby (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
dasomm8

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek byłego dyrektora pionu wsparcia w MPWiK, byłego kierownika w tym pionie oraz byłego wspólnika śląskiej firmy.

Dwie z tych osób agenci CBA zatrzymali już w lipcu br. Jednak zwolniono ich po tym, jak sąd uchylił decyzję o tymczasowym areszcie.

Prokuratura przekazała informacje, że służby przeszukują miejsca zamieszkania wszystkich zatrzymanych osób oraz tych, które uczestniczyły w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie.

dasomm8

Zobacz też: Dziecko Polki z Wielkiej Brytanii ma być adoptowane przez parę homoseksualną. Jest reakcja

"Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy" - poinformowali śledczy we wtorkowym komunikacie.

Prokuratura dodała, że akcja służb dotyczy podejrzenia działań na szkodę MPWiK w Warszawie oraz innych oferentów, podczas realizowania zamówień publicznych.

dasomm8

Przypomnijmy, że w lipcu CBA przeprowadziło podobne działania. Wtedy wyjaśnienia musieli składać m.in. zastępca kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz były kierownik działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymani mają usłyszeć zarzuty.

Źródło: dziennik.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dasomm8

Podziel się opinią

Share

dasomm8

dasomm8