Trwa ładowanie...

CBA zatrzymało znanego biznesmena ws. SKOK-u Wołomin

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało znanego warszawskiego biznesmena w sprawie dot. SKOK Wołomin. Mężczyzna zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.
Share
Warszawa. Siedziba SKOK w Wołominie, grudzień 2014 r.
Warszawa. Siedziba SKOK w Wołominie, grudzień 2014 r.Źródło: East News, Fot: Stanisław Kowalczuk
d3xv8m1

Media informują, że może chodzić o Jana R. Zatrzymanie przeprowadzili agenci z delegatury CBA w Szczecinie.

Rzecznik służb Temistokles Brodowski podkreślił, że po zakończeniu czynności, biznesmen trafi do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszy zarzuty.

Z kolei rzecznik szczecińskiej Prokuratury Regionalnej prok. Marcin Lorenc potwierdził, że zatrzymany to Jan R. Trwają z nim obecnie czynności prokuratorskie.

Mężczyzna jest kolejną osobą zatrzymaną w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin, w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Śledztwo dotyczy działalności kasy w latach 2012-2014.

d3xv8m1

Od początku prowadzenia tego postępowania zatrzymano już w sumie 10 osób. Są to m.in. byli urzędnicy Komisji Nadzoru Finansowego i znany adwokat z Trójmiasta.

Przypomnijmy, że główny wątek śledztwa dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin. CBA zatrzymało w związku ze sprawą byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji.

Szczecińska prokuratura zarzuciła im, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego ponad 58 mln zł w SKOK Wołomin.

Prokuratur nie wnioskował o areszt dla zatrzymanych.

Źródło: IARM

d3xv8m1

Podziel się opinią

Share
d3xv8m1
d3xv8m1