Trwa ładowanie...

CBŚ uderzyło w „Bukaciaków" [MOCNE WIDEO]

Na kocie zabójstwa, uprowadzenia osób dla okupu, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, kradzieże, handel bronią i narkotykami

Share
CBŚ uderzyło w „Bukaciaków" [MOCNE WIDEO]
d240qsa

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali 17 osób związanych z grupą Rafała B. „Bukaciaka”. 15 z nich na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zostało tymczasowo aresztowanych. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków i handel bronią.

Gang działał bardzo aktywnie w latach 2000-2004 i 2010-2013. Specjalnością szajki był przemyt środków odurzających, handel. Przestępcza grupa zajmowała się też sprzedażą broni palnej. W stosunku do 15 podejrzanych Prokurator Apelacyjny w Warszawie wystąpił z wnioskami o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do których przychylił się Sąd Rejonowy.

d240qsa

Przypomnijmy, że liderzy rozbitej grupy zostali zatrzymani na gorącym uczynku dokonania wymuszenia rozbójniczego we wrześniu 2013 roku. Kilka miesięcy później CBŚ zatrzymało kilkunastu członków grupy, którzy odpowiadają za najcięższe przestępstwa - zabójstwa, uprowadzenia osób dla okupu, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, kradzieże, handel bronią i narkotykami. Policjanci zabezpieczyli wówczas ponad 30 sztuk broni palnej i około 20 kilogramów środków odurzających. Grupa działała głównie na terenie podwarszawskich miejscowości: Piaseczna, Konstancina i Góry Kalwarii.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, odnaleźli na terenie podwarszawskich miejscowości ukryte zwłoki czterech mężczyzn. Jak ustalili policjanci, były to ofiary bardzo brutalnych zabójstw. Grupa „Bukaciaka” była bezwzględna, nielojalnych jej członków zastraszała. Ofiary były bite i torturowane. Przez wiele lat zmowa milczenia w grupie nie pozwalała wyjaśnić wielu zagadkowych zaginięć z tamtego okresu.

Policja informuje, że niewykluczone są dalsze zatrzymania. Zobaczcie wideo z akcji policji!

d240qsa
d240qsa

Podziel się opinią

Share
d240qsa
d240qsa