Trwa ładowanie...
d1yx3gx

CBŚ zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów [MOCNE WIDEO]

"Jedna z większych nielegalnie działających fabryk w Europie"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚ zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów [MOCNE WIDEO]
d1yx3gx

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji weszli na teren fabryki znajdującej się pod Warszawą i na gorącym uczynku, podczas produkcji papierosów zatrzymali 9 osób. Zabezpieczyli też 2 miliony gotowych już papierosów oraz 4500 kg krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa zostały oszacowane wstępnie na 4,5 mln złotych.

Akcja pod Warszawą to wspólne dzieło policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji oraz bułgarskiego Departamentu do Zwalczania Przestępczości Akcyzowej Krajowej Agencji Bezpieczeństwa.

Zatrzymano siedmiu obywateli Bułgarii i dwóch Polaków. Równocześnie zatrzymano kolejnego Polaka, przebywającego poza fabryką, ale mającego ścisłe powiązania z osobami zaangażowanymi w proceder.

d1yx3gx

Na terenie fabryki policjanci zabezpieczyli profesjonalne maszyny do produkcji papierosów. Ich wartość rynkowa to blisko 4 mln. zł. jak informują policjanci, "lewe" papierosy trafiały do Niemiec i Szwecji. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 150 tys. zł.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów akcyzowych, a także wprowadzania do obrotu wyrobów oznaczonych podrobionymi znakami handlowymi. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano areszt tymczasowy.

Zobaczcie wideo z akcji CBŚ!

Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
d1yx3gx

Podziel się opinią

Share

d1yx3gx

d1yx3gx