Trwa ładowanie...

CBŚP przechwyciło 25 mln papierosów z przemytu [WIDEO]

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Share
CBŚP przechwyciło 25 mln papierosów z przemytu [WIDEO]
d2ly3m3

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli ponad 25 mln sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Ich wartość to 18 mln złotych, jednak gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby 30 mln zł.

Funkcjonariusze warszawskiego CBŚP ustalili, że duża ilość papierosów zostanie przemycona z jednego z nielegalnych magazynów papierosów w województwie mazowieckim do Niemiec. Część towaru miała trafić na polski rynek.

Na parkingu, w okolicach przejścia granicznego w Słubicach, zatrzymano ciężarówkę z podejrzanym ładunkiem. Po dokładnej kontroli, policjanci znaleźli specjalnie spreparowane skrzynie, w których ukryto 5,8 mln sztuk papierosów. Według ustaleń policjantów, towar ten miał zostać przemycony za granicę Polski. Kierowcą ciężarówki był 59-letni Polak. Został on zatrzymany. Przewoźnik usłyszał zarzut związany z przestępstwem karno - skarbowym. Pojazd wraz z naczepą o wartości 200 tys. złotych zostały zabezpieczone przez policjantów do sprawy.

W tym samym czasie, funkcjonariusze CBŚP wkroczyli do dwóch magazynów. Jeden znajdował się w powiecie pułtuskim, drugi w Warszawie. Tam policjanci znaleźli kolejne 20 mln papierosów. Towar był zapakowany w kartonowe opakowania, znajdujące się na drewnianych paletach, przygotowanych do dalszej drogi.

d2ly3m3

Policjanci ustalili, że rynkowa wartość papierosów to prawie 18 mln złotych. Gdyby taka ilość została wprowadzona do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby 30 mln złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Funkcjonariusze CBŚP ustalają obecnie osoby odpowiedzialne za organizację tego procederu.

Przeczytajcie też:

d2ly3m3

Podziel się opinią

Share
d2ly3m3
d2ly3m3