Trwa ładowanie...

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Metro Warszawskie. Trwa analiza przetargów

Centralne Biuro Antykorupcyjne wzięło pod lupę przetargi prowadzone przez spółkę Metro Warszawskie. Działania agentów potrwają do trzech miesięcy, chyba że okres ten zostanie wydłużony przez szefa CBA. Inspekcja skontroluje zgodność procedur przeprowadzania zamówień publicznych z ustawą.

Share
Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Metro Warszawskie. Trwa analiza przetargówŹródło: East News, fot: STANISLAW KOWALCZUK
d4ewb08

Funkcjonariusze CBA rozpoczęli sprawdzanie dokumentacji spółki Metro Warszawskie w połowie maja. Taką informację potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura. Jak podaje TVP Info, kontrola dotyczy zamówień publicznych z lat 2014-2018. Powinna zakończyć się po trzech miesiącach, ale niewykluczone, że na wniosek szefa CBA zostanie przedłużona nawet o pół roku.

Kontrola swym zakresem obejmuje "procedury podejmowania i realizacji decyzji przy udzielaniu wybranych zamówień publicznych" w spółce. Kaczorek wyjaśnił, że analizie zostanie poddana dokumentacja zarówno zakończonych zamówień, jak i tych, które są obecnie w toku. Inspekcja sprawdzi, czy procedury nie doprowadziły do wystąpienia szkód w majątku spółki, nie zostało naruszone prawo lub czy nie doszło do ewentualnego przestępstwa.

Metro Warszawskie zapewnia o pełnej współpracy z pracownikami Biura. Rzeczniczka prasowa spółki Anna Bartoń przekazała mediom, że kontrola dotyczy umów ubezpieczenia. Uspokaja też, że środki na przetargi pochodzą w znacznej mierze z publicznych pieniędzy lub z unijnych funduszy, a co za tym idzie, spółka znajduje się pod stałą kontrolą wielu służb i instytucji.

d4ewb08

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Kontrowersje wokół przetargu na urządzenia mierzące zużycie wody

d4ewb08
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ewb08