Trwa ładowanie...

Centrum Informacyjne dla obywateli Ukrainy na Nowym Świecie

Centrum działa codziennie w godzinach od 8:00 do 18:00

Centrum Informacyjne dla obywateli Ukrainy na Nowym Świecie
d27biwb
d27biwb

Od dzisiaj przy ul. Nowy Świat 63 (w lokalu po klubokawiarni Krytyki Politycznej Nowy Wspaniały Świat), działa Centrum Informacyjne dla obywateli Ukrainy, w którym będą mogli uzyskać pomoc prawną, psychologiczną oraz informacje m.in. o opiece medycznej, socjalnej, a także wsparcie tłumaczy.

Punkt jest czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8:00 - 18:00. Punkt powstał z inicjatywy urzędu miasta, partnerami są organizacje pozarządowe, które bardzo zaangażowały się w ten projekt.

d27biwb

Osoby potrzebujące pomocy mogą się połączyć z Centrum poprzez bezpłatny numer 987 oraz 519 047 300 (opłata wg stawek operatora).

Dziś, w piątek odbędzie się spotkanie w klubie FAME przy Nowym Świecie 21 (start o 19.00) gdzie odbędzie się zbiórka pieniędzy i kamizelek kuloodpornych dla kijowskiego Majdanu. W niedzielę z kolei szykuje się wiec na pl. Zamkowym. Więcej: Wiec solidarności z Ukrainą!

*Z kolei do wtorku włącznie trwa zbiórka w 1500m2 do wynajęcia. *Można przynieść: środki opatrunkowe (bandaże, woda utleniona, plastry bez opatrunku, chusty bawełniane) strzykawki, igły, rękawiczki chirurgiczne, koce termiczne, środki przeciwbólowe w tabletkach i maściach. Do tego puszki z jedzeniem, suche zupki, konserwy.

d27biwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27biwb