Trwa ładowanie...
d10sus7

Centrum Wielokulturowe zaczyna działać na Pradze

Huczne otwarcie w najbliższy piątek
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Centrum Wielokulturowe zaczyna działać na Pradze
d10sus7

Senegalsko-gambijsko-polskie koncerty, wielokulturowa kuchnia oraz akcja "Współtwórz zieleń (w) Centrum". Oficjalne otwarcie Centrum Wielokulturowego w Warszawie i wspólne świętowanie już w najbliższy piątek, 22 maja o godz. 16.00 na placu Hallera.

Jak powiedział podczas jednego ze spotkań Włodzimierz Paszyński, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Warszawskie Centrum Wielokulturowe ma sprawiać, że przedstawiciele różnych kultur obecni na krócej lub dłużej w tym mieście, będą mogli poczuć się ak u siebie w domu.

* Czym będzie zajmować się Centrum Wielokulturowe?* Będzie działać w następujących obszarach:

  • Informacja – skierowana zarówno do cudzoziemców poszukujących informacji na temat adresowanych do nich programów samorządowych i pozarządowych, funkcjonowania urzędów, czy oferty kulturalnej, jak i mieszkańców Warszawy oraz turystów chcących zaczerpnąć informacji o wielokulturowości stolicy.
  • *Aktywizacja – *aktywizacja cudzoziemców, aby podmiotowo funkcjonowali w Warszawie i wsparcie dla środowisk imigranckich w realizacji własnych projektów oraz w działaniach integracyjnych.
  • Edukacja – wsparcie dla działań edukacyjnych dotyczących wielokulturowości, integracji, edukacji w środowisku wielokulturowym, nauka języka polskiego, ale także edukacja o wielokulturowym dziedzictwie i dzisiejszym obliczu Warszawy.
  • Kultura – to przede wszystkim wspieranie działań kulturalnych realizowanych przez przedstawicieli różnych środowisk cudzoziemców, wsparcie dla międzynarodowych projektów kulturotwórczych oraz interaktywna wystawa o wielokulturowym dziedzictwie Warszawy.
  • Badania – głównym wyzwaniem dla tego obszaru jest realizacja regularnych kompleksowych badań nad migracjami w Warszawie.
d10sus7

*W programie otwarcia znajdziemy: *
- koncerty

  • PompaDur - zespół prosto z warszawskiej Pragi, w nowatorski sposób oddaje miejski folklor,
  • Pako Sarr & Strefa Rytmu- gitarzysta z Senegalu spotyka się z polskimi bębniarskimi muzykami Strefy Rytmy,
  • Mamadou Diouf, Grzegorz Rytka i Buba Kuyateh - gambijski griot Buba Kuyateh na korze, Grzegorz Rytka na saksofonie i Mamadou na djembie.

- kuchnię wielokulturową
- akcję "współtwórz zieleń (w) centrum", czyli przynieś palmę do Centrum Wielokulturowego (mile widziane wszystkie gatunki palm)

Centrum Wielokulturowe mieści się przy Jagiellońskiej 54 (weście od placu Hallera). Wstęp na otwarcie jest wolny.


*Zobacz także: "Na Francuskiej, na Francuskiej" Jubileuszowa edycja Święta Saskiej Kępy. Znamy program *

d10sus7

Podziel się opinią

Share
d10sus7
d10sus7