Trwa ładowanie...

Chcą konsultacji ws. placu Powstańców!

Zbierają podpisy, chcą aby to historyczne miejsce odzyskało swój dawny blask

Share
Chcą konsultacji ws. placu Powstańców!
d33b74b

Plac Powstańców znajduje się w Śródmieściu . Przez wiele lat służył jako wielki parking a dzisiaj również, jako zaplecze budowy metra. Nie odbudowano go w przedwojennej formie, poza budynkiem Prudentialu, a jest to przecież miejsce ściśle związane z historią Warszawy - upamiętnia wybuch Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Na placu Powstańców Warszawy stoi jedynie pomnik – prosta tablica przypominająca o tych dramatycznych wydarzeniach, ale dzisiejszy wygląd placu nie przynosi chwały temu miejscu.

Wielkimi krokami zbliża się ukończenie budowy drugiej linii metra pod ulicą Świętokrzyską , która bezpośrednio graniczy z placem. Ulica Świętokrzyska jest jedną z tych ulic bardziej okazałych w naszym mieście i po wszystkich budowach będzie wyglądała jeszcze wspanialej i funkcjonalnie – jest wiele pomysłów oraz planów już narysowanych dla tej inicjatywy. "Gdy te plany zostaną zrealizowane, plac Powstańców będzie wielkim wstydem dla Stolicy i dlatego najwyższy czas abyśmy wszyscy myśleli i proponowali jak ma wyglądać ten plac, czemu i komu ma służyć" - twierdzą organizatorzy akcji.

d33b74b

Najwyższy czas, aby plac służył ludziom i był wizytówką Warszawy. Zadziwiające jest, że żadnej państwowej instytucji – a wokół placu jest ich wiele m.in. NBP – najwyraźniej nie przeszkadzał ten mocno pokiereszo*wany krajobraz, jakby to była jakaś samochodowa giełda*- czytamy na powstałej na Facebooku stronie .

Organizatorzy akcji zbierają podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie przyszłości i formy funkcjonowania Placu Powstańców Warszawy.

Jaka będzie przyszłość Placu Powstańców Warszawy?

25 listopada o godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie w sprawie przyszłości pl. Powstańców. Warszawiacy chcą pokazać, że nie zgadzają się, aby plac był miejskim parkingiem oraz że powinien odzyskać swój blask. Komu ma służyć plac? Jak ma wyglądać? Kto powinien brać udział w jego projektowaniu? Na te i wiele innych pytań będzie można poszukać odpowiedzi podczas spotkania.

*W spotkaniu udział wezmą: *
Jarosław Jóźwiak - dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej
Joanna Erbel - socjolożka miasta, aktywistka
Grzegorz Piątek - były naczelnik ds. estetyki przestrzeni publicznej
Andrzej Rokiciński - przewodniczący rady osiedla Centrum

d33b74b

Spotkanie odbędzie się w Zielonym Centrum M1
Marszałkowska 1 lok 160 - godz. 19:00
LINK DO WYDARZENIA


Czytaj również: Projekt obniżki cen biletów ZTM odrzucony

d33b74b

Podziel się opinią

Share
d33b74b
d33b74b