Qaqwqwrqw

Chcą postawić znak "Mordor" na Służewcu. Obok ma stanąć rzeźba Orka

"Chcemy pokazać, że mamy dystans do siebie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcą postawić znak "Mordor" na Służewcu. Obok ma stanąć rzeźba Orka
Qaqwqwrqw

Trwa głosowanie na projekty do budżetu partycypacyjnego na 2018 rok. Wśród 127 zgłoszeń znalazł się pomysł umieszczenia symbolicznej tablicy powitalnej "Witamy w Mordorze" na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej z Domaniewską. Tuż obok ma stanąć rzeźba Orka.

Autor projektu przekonuje, że nazwa "Mordor" jest obecna w mediach i w potocznej mowie mieszkańców stolicy. - Dzięki inicjatywie zostanie przełamany negatywny wizerunek obszaru, w którym pracuje masa fajnych ludzi - czytamy na stronie urzędu miasta, w zakładce poświęconej budżetowi partycypacyjnemu. Projekt został zgłoszony przez mieszkańca Warszawy posługującego się pseudonimem Sauron.

- Chcemy pokazać, że mamy dystans do siebie wobec raczej przytłaczającego wizerunku rysowanego w mediach - dodaje pomysłodawca.

Qaqwqwrqw

Projekt przewiduje zaprojektowanie rzeźby Orka. - Rzeźba zostanie wykonana w skali 1:1 przez artystę (odlew z metalu). Będzie nawiązywać stylistyką zarówno do postaci Orków z trylogii Tolkiena, jak również korporacyjnej konotacji z potoczną nazwą dzielnicy. Stanie na skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu, od strony południowo-wschodniej - wyjaśnia autor.

Koszt postawienia znaku powitalnego pomysłodawca szacuje na 35 tys. złotych, natomiast rzeźby na 50 tysięcy.

Na projektu w ramach budżetu partycypacyjnego można głosować do 30 czerwca przez internet lub osobiście na papierowej karcie w urzędzie dzielnicy.

Przeczytaj też: Po 52 latach słynna firma zniknie z mapy Warszawy. Przez budowę metra

Qaqwqwrqw
Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw