Trwa ładowanie...

Chce walczyć z otyłością i depresją. Nowe obietnice Patryka Jakiego

Kandydat na prezydenta Warszawy tym razem przedstawił swoje obietnice dotyczące służby zdrowia w Warszawie. - Jest jednym z najważniejszych problemów w tym mieście - tłumaczył polityk.

Chce walczyć z otyłością i depresją. Nowe obietnice Patryka JakiegoŹródło: Agencja Gazeta, fot: Marcin Wojciechowski
d32l5oj

- Niestety jest tak, że warszawskie rodziny z dziećmi mają utrudniony dostęp do służby zdrowia, nawet ten podstawowy. Dlatego będziemy chcieli zaproponować kilka części programu i uporządkować służbę zdrowia - rozpoczął środową konferencję Patryk Jaki.

Instytucja lekarza miasta stołecznego Warszawy:
Wiceminister sprawiedliwości tłumaczył, że instytucja ta będzie miała za zadanie skoordynowanie całej polityki zdrowotnej w mieście, w tym również współpraca ze szpitalami i placówkami zdrowia, której właścicielami nie jest samorząd. - Będzie takim prawdziwym katalizatorem tego, aby sprawić, że usługi zdrowotne w Warszawie będą lepiej dostępne, że będzie taka osoba, która będzie miała specjalne uprawnienia i będzie mogła łatać dziury, sprawdzać gdzie są np. duże kolejki i na bieżąco koordynować tym potężnym systemem zdrowia - wyjaśnia polityk. Dodaje, że powołanie lekarza miasta st. Warszawy przyczyni się do tego, że poprawi się dostępność służby zdrowia.

W każdej dzielnicy 24-godzinny dyżur pediatryczny:
- Aby nie było sytuacji, że warszawscy rodzice mają duży problem, żeby dostać się do lekarza ze swoimi dziećmi. Dzisiaj niestety często tak jest, szczególnie po zamknięciu placówek medycznych - mówi Patryk Jaki.

d32l5oj

Zdrowa warszawska rodzina:
Kandydat na prezydenta stolicy tłumaczył, że celem tego programu będzie m.in. walka z otyłością, z dopalaczami, narkotykami. - Miasto musi się włączyć w walkę o bezpieczeństwo warszawskich dzieci - obiecywał wiceminister.

W każdej dzielnicy teren wyłącznie dla zdrowej żywności:
- Będą takie miejsca, które miasto będzie wspierać, promować, gdzie można dostać zdrową żywność. Dzisiaj zadaniem prezydenta Warszawy nie powinno być tylko administrowanie, ale wskazywać swoją postawą, jakie rzeczy są istotne, a właśnie zdrowa żywność dla mnie będzie istotna - zapewniał Patryk Jaki. Dodał, że włączy się również w tworzenie ewentów, które będą promowały ten obszar.

Program leczenia depresji:
Polityk tłumaczył, że jest to wyzwanie cywilizacji, szczególnie w Warszawie. - Można powiedzieć, że warszawiacy pracują ciężej, bo mamy tutaj wyścigi w korporacjach i dlatego potrzebne jest zaangażowanie miasta - mówił Jaki. Zaznaczył, że problem ten również dotyka osoby w wieku szkolnym, dlatego jesteśmy przekonani, że prezydent Warszawy musi iść razem z wyzwaniami, które stoją przed mieszkańcami warszawy.

d32l5oj

Ulga na zdrową żywność:
- Gdy zostanę prezydentem m.st. Warszawy, opracuję razem z Ministerstwem Zdrowia specjalny projekt uchwały, gdzie będą zniżki, jeżeli chodzi o miejskie podatki, dla osób, które będą chciały prowadzić działalność gospodarczą na terenie Warszawy związaną ze zdrową żywnością - zapowiedział Jaki.

Programy profilaktyczne dotyczące chorób nowotworowych i kardiologicznych:
Kandydat wyjaśnia, że dużo tańsza jest profilaktyka niż później leczenie tych schorzeń. - Miastomusi być bardzo aktywne, jeżeli chodzi o zdrowie warszawiaków - zaznacza Patryk Jaki.

Zobacz także: "Histeryczny atak". Jan Śpiewak reaguje na wpis Patryka Jakiego

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d32l5oj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32l5oj