Trwa ładowanie...
d2o8hmw

Chcesz dostać choinkę za darmo? Wystarczy, że w zamian oddasz śmieci

Specjalna akcja Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ma zachęcić Warszawiaków do ekologii, a przy okazji wspomóc seniorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Choinka za śmieci, tak wygląda Świąteczna Ekopomoc
Choinka za śmieci, tak wygląda Świąteczna Ekopomoc (WP.PL, Fot: WP.PL)
d2o8hmw

Za szkło, papier, baterie czy elektro śmieci w warszawskich Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych możesz otrzymać specjalne kupony. Wymienisz je na świąteczne drzewka – informuje portal naszemiasto.pl.

Za dwa kupony można dostać żywe drzewko w doniczce wysokości 60-100 cm, a za cztery nieco większe - 100-140 cm.

Jak zdobyć punkty? Zarówno za 20 sztuk plastikowych butelek lub szklanych opakowań, jak i 20 sztuk aluminiowych puszek przyznany zostanie jeden kupon. Tyle samo warte będzie 50 sztuk nakrętek lub baterii.

d2o8hmw

Zmiany w segregacji odpadów. "Czekają nas utrudnienia":

Ekstra promowany będzie elektrosprzęt. Za starą lodówkę, albo pralkę od razu dostaniem dwa kupony. Mniejszy sprzęt to jeden kupon za sztukę.

Świąteczna Ekopomoc zorganizowana zostanie w sobotę 9 grudnia w dwóch miejscach: przy ul. Zawodzie 16 na Mokotowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce. Akcja potrwa między godziną 10-14.

Jak zaznacza portal naszemiasto.pl, pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na sprzęt pracowni komputerowej dla seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

d2o8hmw

Podziel się opinią

Share

d2o8hmw

d2o8hmw