Trwa ładowanie...

Chcesz kupić jointa lub kreskę?

To przyłóż rękę. "Miasto Wciąga"

Share
Chcesz kupić jointa lub kreskę?
d4jzsvs

Niektórzy pewnie zauważyli, że w niektórych, stołecznych klubach pojawiły się na ścianach ulotki z symbolem czarnej dłoni. Napis nad dłonią zachęca do dotknięcia ulotki: Chcesz kupić jointa lub kreskę? To przyłóż rękę. To kolejna, druga już część akcji społecznej Miasto Wciąga adresowanej do młodych, którym zdarza się sięgać po tzw. miękkie i nie tylko narkotyki .Akcja realizowana jest przez Fundację Inspiratornia, a działania odbywają się we współpracy z wybranymi klubami muzycznymi i klubokawiarniami w stolicy. Ulotki zawieszane są ww miejscach, w których najczęściej bierze się dragi.

Pod wpływem ciepła ręki czarna farba znika i pojawiają się informacje, z których można dowiedzieć się m.in. jakich sum sięgają roczne dochody karteli narkotykowych. - Akcja ma dwa cele – informują organizatorzy - kontakt bezpośredni z osobami okazjonalnie sięgającymi po narkotyki po to, by przekazać im informacje na temat tego, jak mogą ograniczyć używanie narkotyków i zmniejszyć ryzyko szkód. Drugi zaś to wzbudzenie świadomości obywatelskiej – na ile każdy z nas kupując, nawet sporadycznie, jointa, kokainę, heroinę – przykłada rękę do rozwoju narkobiznesu.

Nie chodzi też wyłącznie o kluby. W latach 2011-2013 z powodu narkotyków w szkołach policja interweniowała 110 razy . Dilerzy najczęściej łapani byli na terenie gimnazjów. Na Mokotowie i Woli próbowali sprzedać narkotyki nawet uczniom podstawówki!
Szacuje się, że aż 208 milionów ludzi na całym świecie sięga rocznie po narkotyki.

d4jzsvs

Fundacja organizuje też dyżury w wybranych klubach i klubokawiarniach. Organizuje także spotkania poświęcone profilaktyce i edukacji przeznaczone dla osób używających narkotyków. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj .

d4jzsvs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jzsvs
d4jzsvs