Trwa ładowanie...
dbs22cv

Chciał okraść wystawę Van Gogh Alive. Interweniowali organizatorzy

Obyło się bez policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chciał okraść wystawę Van Gogh Alive. Interweniowali organizatorzy
dbs22cv

"Van Gogh Alive - The Experience" to ponad 3 tysiące dzieł wyświetlanych w wielkim formacie na otaczających widzów powierzchniach. Projekcjom obrazów i rysunków towarzyszy muzyka i dźwięki, mające pozwolić na lepsze docenienie kunsztu artysty. Oryginalna wystawa przez chwilę była zagrożona. Jeden z odwiedzających próbował ukraść elementy ekspozycji.

Dotychczas zwiedzanie wystawy przebiegało w spokojnej atmosferze. Zwiedzający byli kulturalni i szanowali innych widzów oglądających multimedialną ekspozycję. W ubiegły weekend organizatorzy zostali jednak niemiło zaskoczeni. W niedzielę, 31.01.2016r., mieszkaniec Radomia próbował ukraść elementy służące do adaptacji pokoju Vincenta van Gogha na wystawie Van Gogh Alive w Warszawie. Mężczyzna tłumaczył, że jest ogromnym fanem malarza i specjalnie przyjechał do stolicy, aby zobaczyć wystawę. Uznał, że elementy wystawy będą wspaniałą pamiątką z wydarzenia. Zafascynowanie mężczyzny van Goghiem oraz wystawą wzbudziło wyrozumiałość interweniujących przedstawicieli organizatora i tym razem postanowiono polubownie rozwiązać sprawę.

- Apelujemy do odwiedzających wystawę o stosowne zachowanie i dostosowanie się do regulaminu obowiązującego na terenie wystawy. Każdy następny incydent będzie niezwłocznie zgłaszany odpowiednim organom. Chcemy, aby widzowie na całym świecie mieli możliwość zobaczenia pełnej ekspozycji. To z pewnością przywoła milsze wspomnienia niż zawłaszczone elementy instalacji a pamiątki można nabyć w kasie wystawy - poinformowali organizatorzy.

dbs22cv

Przeczytaj też: Praga obchodzi 368. urodziny. Znamy program

dbs22cv

Podziel się opinią

Share

dbs22cv

dbs22cv