Trwa ładowanie...
d2q8nf7

Chciał wyłudzić 3,5 mln zł. CBŚP zatrzymało hakera

Haker pozyskane pieniądze przelewał na tzw. giełdy bitcoinowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chciał wyłudzić 3,5 mln zł. CBŚP zatrzymało hakera
d2q8nf7

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie zatrzymali 35-letniego Mateusza C. ps. "Pocket". Haker wyłudził z jednego z banków pół mln złotych. Mężczyzna współpracował z zatrzymanym w ubiegłym roku Tomaszem G. Polsilverem.

- Mężczyźni - jak wynika z dotychczasowych ustaleń - włamali się do systemu bankowości elektronicznej jednego z banków. Przekierowali kilkadziesiąt przelewów bankowych na swoje konta, wyłudzając w ten sposób pół mln zł - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

"Pocket" pozyskane pieniądze przelewał na tzw. giełdy bitcoinowe. - W sumie ich łupem miało paść 3,5 mln złotych. Podczas zatrzymania Pocketa zabezpieczyliśmy komputery, nośniki pamięci i telefony komórkowe oraz karty SIM - dodała Hamelusz.

d2q8nf7

"Pocket" został zatrzymany przez warszawski CBŚP we współpracy z wydziałem do zwalczania cyberprzestępczości Biura Kryminalnego KGP. Haker wpadł na jednej z opolskich ulic.

- Usłyszał m.in. zarzuty usiłowania oszustwa komputerowego dotyczącego mienia znacznej wartości i prania pieniędzy. Grozi mu do 10 lat więzienia - dodała Hamelusz. Tomasz G., Polsilver został zatrzymany w październiku 2015 r. Był uznawany za "hakera numer jeden w Polsce", odpowie m.in. za oszustwo komputerowe oraz prania brudnych pieniędzy.

Źródło: (PAP)

Przeczytaj też: Uczcili pamięć zabitych dziennikarzy

d2q8nf7
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d2q8nf7

d2q8nf7
d2q8nf7