Trwa ładowanie...

Chcieli 25 mln dolarów za płatną protekcję. CBA zatrzymało 3 osoby

Duża część kwoty miała być przeznaczona na łapówki dla urzędników

Chcieli 25 mln dolarów za płatną protekcję. CBA zatrzymało 3 osoby
d35msl7

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Warszawie dwóch biznesmenów - obcokrajowców i polskiego przedsiębiorcę. Sprawa ma związek z przestępstwem korupcyjnym - poinformowało biuro prasowe CBA.

Mężczyźni powołując się na wpływy w sferach rządowych jednego z afrykańskich państw chcieli doprowadzić do zawarcia kontraktu z polską spółką na dostawę maszyn rolniczych. - Cały kontrakt, opiewający na kwotę 100 mln dolarów amerykańskich, był finansowany przez polski Skarb Państwa w ramach międzynarodowych umów i programów pomocowych dla Afryki. Sam przetarg na dostawy prorozwojowe i dokonanie wyboru kontrahenta ogłasza rząd danego afrykańskiego kraju - informuje Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

Zatrzymani przez CBA obcokrajowcy chcieli zapewnić polskiej firmie korzystne decyzje przy rozstrzygnięciu przetargu w zamian za przekazanie im 25 mln dolarów. Duża część kwoty miała być przeznaczona na łapówki dla afrykańskich urzędników. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia roli polskiego przedsiębiorcy w całej sprawie.

d35msl7

- Sprawa jest w całości prowadzona i ujawniona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Czynności śledcze trwają. Materiały trafiły już do prokuratury - dodaje rzecznik CBA.

d35msl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35msl7