Trwa ładowanie...
d2amprw

Chcieli okraść staruszkę podając się za policjantów

Sprawca nawiązał telefoniczny kontakt z pokrzywdzoną i przekonywał kobietę, że funkcjonariusze rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą oszustów bankowych i proszą, aby im w tym pomóc
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcieli okraść staruszkę podając się za policjantów
d2amprw

Dwóch chłopaków chciało okraść staruszkę z Bielan... podając się za policjantów.* Sprawca nawiązał telefoniczny kontakt z pokrzywdzoną i przekonywał kobietę, że funkcjonariusze rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą oszustów bankowych i proszą, aby im w tym pomóc*. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki, dzięki czemu będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców, którzy chcą wypłacić pieniądze z konta starszej pani.

Poprosili ją o przekazanie 15 tysięcy złotych. Dominik Z. i Sławomir S. zostali zatrzymani, gdy pojawili się w okolicy banku, aby ze śmietnika wyjąć pieniądze, które miała im tam wrzucić pokrzywdzona.

17-letni Dominik Z. i 21-letni Sławomir S. usłyszeli zarzuty za usiłowanie oszustwa. Wobec 21-latka sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

d2amprw

Zobacz także: Tworzyli fałszywe strony banków. Wyłudzili 23 tys. złotych

Podziel się

Podziel się opinią

Share

d2amprw

d2amprw
d2amprw