Trwa ładowanie...
dort66s

Chętnych na zakup mieszkań w Warszawie nie brakuje

Mimo najwyższych cen w kraju, to tutaj właśnie sprzedaje się najwięcej lokali
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chętnych na zakup mieszkań w Warszawie nie brakuje
dort66s

Chcąc kupić mieszkanie w Warszawie trzeba wydać dwa razy więcej niż na przykład w Łodzi, Białymstoku, Olsztynie, czy Bydgoszczy. Mimo to warszawski rynek mieszkaniowy nie ma sobie równych. To największy plac budowy w Polsce. Tutaj kupowanych jest najwięcej mieszkań . Co czwarty kredyt hipoteczny w 2013 roku udzielany był na nieruchomość, która nabywana była w Warszawie - tak wynika z danych firmy RED Real Estate Development.

Czytaj również: Mieszkania w stolicy tylko dla bogatych?

Warszawa jest najdroższym rynkiem mieszkaniowym w kraju

dort66s

Według danych Amron i Związku Banków Polskich, pod koniec minionego roku średnia kwota wydawana na lokal w naszym mieście to 436 tys. zł. Z danych portalu nieruchomości Dompress.pl wynika, że za metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie trzeba zapłacić ok. 7 100 zł. Na Białołęce czy w Ursusie znajdziemy nowe mieszkania już za 5-6 tys. zł za mkw.

Mimo wysokich cen wiele osób decyduje się na taką inwestycję, bo Warszawa jest jednocześnie największym krajowym rynkiem pracy.

Wolimy nowe* mieszkania*

Warszawski rynek używanych mieszkań nie wytrzymuje konkurencji z rynkiem deweloperskim. Nowo budowane lokale są znacznie tańsze. Ponadto przyciągają lepszym standardem, parkingami podziemnymi i niejednokrotnie oferowanym przez deweloperów wykończeniem.

dort66s

- Najbardziej poszukiwanym towarem na rynku nowych mieszkań są lokale w ukończonych budynkach. Najlepiej, jeśli można się do nich od razu się wprowadzić – zauważa Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development.

Najbardziej gorącym towarem na rynku, ze względu na swoją niską cenę, są mieszkania o powierzchni do 40 mkw. W takim metrażu deweloperzy oferują najczęściej dwa pokoje. Powierzchnia trzypokojowych mieszkań, które sprzedają się w pierwszej kolejności nie przekracza 55 mkw. Osoby zainteresowane małymi lokalami muszą zdecydować się na ich zakup już w początkowym etapie budowy, bo oferty znikają bardzo szybko.

Czytaj również: Coraz więcej tanich mieszkań. Najwięcej nowych lokali na Woli

dort66s

Podziel się opinią

Share
dort66s
dort66s