Trwa ładowanie...

Chłopców poszukiwało kilkadziesiąt osób, a oni spali w stodole

W czasie wakacji dzieci się nudzą, a koszty prowadzonych działań wyniosły dziesiątki tysięcy złotych...

Share
Chłopców poszukiwało kilkadziesiąt osób, a oni spali w stodole
d42oyzt

Wieczorem zaniepokojeni rodzice zgłosili zaginięcie 11 i 13-letnich chłopców. W działania poszukiwawcze oficer dyżurny w Otwocku natychmiast zaangażował kilkudziesięciu policjantów, strażaków i przewodnika z psem tropiącym. Poszukiwania prowadzono także przy użyciu policyjnego śmigłowca. Chłopców odnaleziono przed 6.00 nad ranem, gdy spali sobie w najlepsze w stodole. Koszty prowadzonych działań wyniosły dziesiątki tysięcy złotych.

O pomysłach dzieci w czasie wakacji i ich konsekwencjach mogły przekonać się dzisiejszej nocy dwie rodziny z Otwocka, którym „zaginęli” synowie. 11- i 13-letni chłopcy wyszli z domów, nie informując nikogo, dokąd się udają. Zaniepokojeni rodzice około 23.00 o pomoc w odnalezieniu chłopców poprosili oficera dyżurnego komendy w Otwocku.

Do poszukiwań natychmiast zaangażowano policjantów i strażaków. Funkcjonariusze z Otwocka oraz wezwane wsparcie z Warszawy w postaci dodatkowych 21 funkcjonariuszy przez kilka godzin przeszukiwało teren w Otwocku oraz pobliskie lasy. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym i policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. *Przed 6:00 nad ranem dzieci całe i zdrowe odnalazł jeden z rodziców, chłopcy spali w stodole. *

d42oyzt

Całe zdarzenie zaangażowało ponad 50 funkcjonariuszy policji i straży pożarnej - mówią policjanci - Koszty finansowe tych poszukiwań wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Inną rzeczą jest fakt, że w tym czasie pomoc zarówno strażaków, jak i policjantów mogła być niezbędna w zupełnie innym miejscu. Zaistniałe zdarzenie niech będzie przestrogą dla rodziców i opiekunów dzieci, szczególnie w czasie wakacji.

d42oyzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42oyzt
d42oyzt