Trwa ładowanie...
d3l3bth

Chmielna Królową warszawskich ulic?

33 tys. przechodniów tygodniowo czyli niemal 12 mln osób rocznie odwiedza tę ulicę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chmielna Królową warszawskich ulic?
d3l3bth

Tak wynika z badań Millward Brown wykonanego na zlecenie firmy LHI, która realizuje inwestycję Chmielna 25.

- Interesuje nas ulica Chmielna i jej okolice, dlatego realizujemy tu nasze inwestycje. Po Nowym Domu Jabłkowskich i Chmielnej 25, w przyszłym roku chcemy uruchomić tu kolejny projekt. Przeprowadziliśmy badanie ul. Chmielnej, aby potwierdzić nasze przypuszczenia, że ta okolica posiada duży potencjał. Z analizy wynika, że aż 30 proc. przechodniów jako cel wizyty deklaruje zakupy, a 23 proc. jedzenie na mieście. Jednocześnie 55 proc. odwiedzających ul. Chmielną deklaruje, że dokonuje w okolicy zakupów. - mówi Robert Mandżunowski, CEO LHI.

W granicach 15 minut od ulicy Chmielna mieszka ponad 22 tys., a pracuje około 175 tys. osób! Ruch pieszy w rejonie obiektu zmierzony w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00, wynosi 233 tys. przechodniów. To rekordowa liczba..

d3l3bth

Ankietowani przez Millward Brown mówili, że chcieliby, aby na ul. Chmielnej powstały przede wszystkim sklepy odzieżowe oraz spożywcze. Chętnie widzieliby tutaj także sklepy z elektroniką i multimediami, sklepy obuwnicze oraz drogerie.

Najwięcej osób przemieszczających się w tygodniu ul. Chmielną stanowi grupa 20-39 latków, a w ciągu weekendu ponad 50 proc. przechodniów to ludzie w wieku 20-39 lat. Co ciekawe, w ciągu tygodnia wśród przechodniów proporcja mężczyzn i kobiet jest zbliżona, natomiast* w weekend decydującą większość stanowią kobiety (ponad 70 proc.)*.

Chmielną znają i lubią wszyscy. Czy duży ruch wystarczy, by nadać ulicy miano "Królowej Warszawskich Ulic"?

Jak myślicie, która ulica zasługuje na ten tytuł bardziej?

d3l3bth

Podziel się opinią

Share
d3l3bth
d3l3bth