Trwa ładowanie...

Chrum - koszulki ze świńskim dystansem

Share
Chrum - koszulki ze świńskim dystansem
d1cpc0c

Chrum - warszawska marka odzieżowa podbija Polskę. W ich koszulkach pokazywali się Kuba Wojewódzki czy Marcin Meller. Właśnie otworzyli swój pierwszy stacjonarny sklep w Warszawie. O pomyśle na koszulki ze "świńskim dystansem" rozmawiamy z Rafałem Miodowskim, jednym z założycieli Chrum.Com* *


*Jak to się zaczęło? co robiliście wcześniej? *
Chrum.Com powstał w 2002 roku jako jedna z pierwszych polskich marek koszulkowych w Polsce. Założyliśmy firmę z dwóch powodów. Zawsze chcieliśmy robić coś własnego, wszyscy w zespole przewinęli się wcześniej przez agencje reklamowe, gdzie często trudno przeforsować własne, fajne i często "za odważne pomysły". Chrum umożliwił nam projektowe i koncepcyjne wyżycie się i pójście w większy luz. Drugi powód narodzin brandu był bardziej prozaiczny – sami nie mieliśmy co na siebie włożyć. Poza T-shirtami dla fanów hiphopu nie było wtedy w Polsce opcji na fajne koszulki. Nazwa Chrum odnosi się świńskiego dystansu, jaki mają nasze projekty.

Co było potem?
Przez kilka pierwszych lat traktowaliśmy Chruma jako projekt poboczny, w wolnym czasie wymyślaliśmy i puszczaliśmy na sito nowe wzory, które prezentowaliśmy w sklepie internetowym. Od samego początku kręciło się nieźle, przychodziły zamówienia i każde z nich mega nas cieszyło. W Chrum.Koszulce pojawili się m.in. Kuba Wojewódzki czy Marcin Meller. Od zeszłego roku jako zespół zaangażowaliśmy się całkowicie w prowadzenie i rozwijanie marki, wiele rzeczy bardzo przyspieszyło do tego stopnia, że latem otworzyliśmy nasz wymarzony świński przyczółek w świecie offline:)


Co zdecydowało o sukcesie?
Myślimy, że ludzie doceniają nasze koszulki za to, że jest w nich pomysł. Wzory Chruma odnoszą się do ogólnie pojętej światowej pop-kultury, jak i jej lokalnych przejawów, z dystansem ją komentując, modyfikując znaczenia i poszukując nowych. Współpracowaliśmy także z innymi grafikami, którzy zaprojektowali specjalnie dla nas wzory na T-shirty, m.in. z Janem Kallwejtem oraz Markiem Raczkowskim. Dla nas bardzo ważna jest też jakość wykonania, materiałów i zachowanie lokalności produkcji – dzianina do produkcji koszulek wytwarzana jest w Polsce. Jesteśmy mocno związani z Warszawą – tu powstają pomysły, szyjemy koszulki, czapki i bluzy oraz nanosimy nadruki. Od lipca jeszcze bardziej związaliśmy się ze stolicą, otwierając na Powiślu przy Dobrej 53 (tuż przy BUW) swój flagowy Garmaż Odzieżowy, nawiązujący wyglądem do dawnego sklepu mięsnego.

*Co można dostać w Waszym sklepie na Powiślu? *
W Chrum.Sklepie z haków zamiast świeżej tuszy zwisają świńskie poduszki i nie mniej świńskie koszulki, torby, bluzy i czapki. Na miejscu można kupić nasz najświeższy towar, nawet ten, który jeszcze nie zadebiutował online. Chrum jednoznacznie kojarzy się ze świnią i do tego chcieliśmy nawiązać w wyglądzie sklepu. Białe kafelki, lodówka igloo i haki od zawsze chodziły nam po głowie. Sklep czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–19.00, w soboty 12.00–19.00, czasami otwarci jesteśmy także w niedziele.

Jakie są Wasze ulubione miejsca w Warszawie?
Ogólnie bardzo lubimy Powiśle z jego klubami i knajpami (to wpłynęło na wybór lokalizacji naszego sklepu), wpadamy też do Bydła i Powidła na Woli.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1cpc0c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cpc0c
d1cpc0c