Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
03-12-2018 13:38

Ciało po ciąży – obalamy najpopularniejsze mity!

Piękne i idealne ciało po ciąży – właśnie o tym marzysz, przeglądając zdjęcia celebrytek będących świeżo upieczonymi mamami? Nie daj się oszukać – poznaj najważniejsze mity dotyczące wyglądu po urodzeniu dziecka. Dzięki temu dowiesz się m.in., czy wypadanie włosów po porodzie wskazuje na problemy zdrowotne i czy walka z rozstępami na brzuchu ma sens.

Ciało po ciąży – obalamy najpopularniejsze mity!Źródło: Materiały prasowe
d3o4x2e
d3o4x2e

Chociaż ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, jest jednocześnie czasem okupionym wieloma dolegliwościami i przypadłościami. Zmieniają się m.in. włosy i skóra – cały organizm pracuje zupełnie inaczej, ponieważ musi się przygotować do wydania na świat dziecka. Nic więc dziwnego, że po porodzie ciało nie wygląda tak jak 9 miesięcy wcześniej.

5 popularnych mitów dotyczących wyglądu świeżo upieczonej mamy

1 - Kobieta po porodzie ma brzuch jak przed ciążą

Nie jest prawdą, że brzuch zaraz po porodzie wraca do formy sprzed ciąży. Nie stanie się od razu płaski – nawet jeśli kobieta niewiele przybrała na wadze. Pozostanie powiększony przez kilka dni i stopniowo będzie się wchłaniał.

d3o4x2e

Nie łudź się jednak, że nawet po kilkunastu tygodniach brzuch będzie równy jak deska. Taki efekt wymaga z Twojej strony sporego wysiłku – zarówno w kwestii aktywności fizycznej, jak i odpowiedniej diety.

2 - Wypadanie włosów po porodzie prowadzi do wyłysienia

W okresie ciąży zachwycałaś bujną fryzurą, a teraz, po urodzeniu dziecka, Twoje kosmyki wypadają w nadmiarze? Przeczytałaś gdzieś, że taki stan może prowadzić do wyłysienia? To mit – nawet jeśli obecnie czupryna ma mniejszą objętość.

Wypadanie włosów po porodzie to zjawisko fizjologiczne, które wiąże się nieodłącznie ze zmianami hormonalnymi. Dochodzi do gwałtownego spadku estrogenów – hormonów, które podczas ciąży odpowiadały za wydłużenie fazy anagenowej. Dlatego po narodzinach dziecka tracisz kosmyki garściami, wśród nich są jednak przede wszystkim te, które powinny były wypaść wcześniej – zgodnie ze swoim naturalnym cyklem wzrostu.

d3o4x2e

Jeżeli martwi Cię wzmożona utrata włosów po porodzie, nie czekaj, aż minie samoistnie. Możesz sięgnąć po odpowiednie – bezpieczne dla karmiących matek – suplementy diety, np. Vitapil® Mama. Zawierają one cenne składniki odżywcze, które wzmacniają mieszki włosowe i pozytywnie wpływają na podziały komórkowe. Dzięki temu ułatwiają uzyskanie efektu mocnych i lśniących włosów.

3 - Wystarczy karmić piersią, aby schudnąć po porodzie

Nawet 700 kcal dziennie – tyle energii zużywa organizm mamy do produkcji wartościowego pokarmu dla dziecka. Oznacza to, że naturalne karmienie sprzyja powrotowi do wagi sprzed ciąży.
Nie łudź się jednak, że od samego przystawiania malucha do piersi pozbędziesz się nadmiaru kilogramów. Aby schudnąć po porodzie i wrócić do dawnej sylwetki – szczególnie jeśli przytyłaś więcej, niż powinnaś – musisz wdrożyć odpowiedni program. Podstawą jest zdrowy i zbilansowany jadłospis – nie może to być żadna restrykcyjna dieta! Prawidłowe żywienie uzupełnij aktywnością fizyczną – w dowolnej formie. Karmienie piersią w połączeniu z właściwym odżywianiem i ćwiczeniami pomogą w uzyskaniu zadbanego i atrakcyjnego ciała.

d3o4x2e

4 - Rozstępy na brzuchu same znikną

Ciąża często pozostawia po sobie wiele niechcianych „pamiątek”, w tym rozstępy. Nieestetyczne pręgi na skórze – głównie w okolicach brzucha i dolnej części pleców, na piersiach i udach – to efekt nadmiernego rozciągnięcia skóry.

Rozstępy w pierwszej fazie przybierają kolor czerwony lub fioletowy. Na tym etapie można jeszcze próbować z nimi walczyć, jednak wiele kobiet rezygnuje z takiego działania, ponieważ z czasem rozstępy stają się jaśniejsze. Blednięcie pręg wcale nie oznacza, że znikną samoistnie. Przybiorą kolor perłowy – będą mniej widoczne, ale nadal będą.

d3o4x2e

Jeżeli ktoś Ci powiedział, że rozstępy same ustąpią, pamiętaj, że to mit. Gdy zamienią się w perłowe pręgi, pomocne będą specjalne zabiegi, np. z zakresu dermatologii czy medycyny estetycznej.

5 - Po porodzie skóra ponownie staje się elastyczna

Brzuch rośnie miesiącami, a po porodzie zmniejsza się w ciągu kilkunastu tygodni. Nie licz więc, że Twoja skóra samoistnie odzyska elastyczność.

Nad jędrnością ciała będziesz musiała sporo popracować. Pomoże Ci w tym regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry za pomocą kosmetyków oraz masowanie. Możesz także skorzystać z dobrodziejstw kosmetologii, dermatologii czy medycyny estetycznej – profesjonalne zabiegi sprzyjają przywracaniu skórze jędrności.

Nie zaszkodzi także prawidłowo zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna – to także Twoi sojusznicy w walce o piękne ciało po porodzie.

d3o4x2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o4x2e