Trwa ładowanie...
d2qpfer

Cięć w ZTM-ie ciąg dalszy

Linia tramwajowa nr 2 tylko w dni powszednie. Zmiany od 6 kwietnia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cięć w ZTM-ie ciąg dalszy
d2qpfer

*"Dwójka" będzie kursowała tylko w dni powszednie. Linia autobusowa 214 zostanie przekształcona w linię 314, również kursującą jedynie w tygodniu. *

Przeprowadzone przez Zarząd Transportu Miejskiego pomiary wykazały, że pasażerowie korzystali z tych połączeń głównie w szczytach komunikacyjnych. W przeciwieństwie do tego frekwencja w tramwajach linii 2 i autobusach linii 214 w weekendy była znikoma.

Od 6 kwietnia tramwaje będą jeździły tylko w dni powszednie, w godz. 6:00-20:30. Linia 214 *zostanie przekształcona w linię *314, która będzie kursowała w dni powszednie,* w godz. 5:30-21:00* na dotychczasowej trasie linii 214: NOWODWORY - Światowida - Dzierzgońska - Odkryta - Nowodworska - Mehoffera - Świderska - Myśliborska - STARE ŚWIDRY - Myśliborska - Porajów - Świderska - Mehoffera - Nowodworska - Odkryta - Dzierzgońska - Światowida - NOWODWORY.

d2qpfer

Linia 2 znów będzie kursowała przez cały tydzień, kiedy trasa tramwajowa na Tarchominie zostanie wydłużona.Obecnie tramwaje jeżdżą jedynie na trzykilometrowym odcinku trasy na Tarchomin (od ul. Marymonckiej do ul. Myśliborskiej). Realizacja dwóch kolejnych odcinków trasy tramwajowej, wzdłuż ul. Światowida do ul. Mehoffera i do Winnicy, opóźniła się z powodu protestów mieszkańców Winnicy z rejonu ul. Poetów.

Przetarg na budowę odcinka linii tramwajowej na Tarchomin od mostu do ul. Mehoffera, powinien zostać ogłoszony w III kwartale 2013 roku, tak by pierwszy tramwaj do pętli Mehoffera mógł pojechać w II połowie roku 2014.

d2qpfer

Podziel się opinią

Share
d2qpfer
d2qpfer