Trwa ładowanie...
d1boyat

Cmentarz karaimski (SPACER)

Język ich jest pokrewny tureckiemu, kultura materialna na pierwszy rzut oka wydaje się w być pochodzenia islamskiego, ale księgi religijne przez nich używane to oryginalna Biblia hebrajska
Share
Cmentarz karaimski (SPACER)
d1boyat

Maleńki cmentarzyk przy ul. Redutowej to jedyny w Warszawie i w Polsce obiekt związany z intrygującą mniejszością, jaką są Karaimi, wierni obywatele Rzeczpospolitej i jednocześnie najmniejsza zarejestrowana oficjalnie mniejszość w obecnej Polsce. W najbliższą niedzielę można będzie poznać to miejsce lepiej.

Karaimi nasi, czyli tzw. polsko-litewscy to grupa będąca jednocześnie mniejszością religijną i narodową. Język ich jest pokrewny tureckiemu, kultura materialna na pierwszy rzut oka wydaje się w być pochodzenia islamskiego, ale księgi religijne przez nich używane to oryginalna Biblia hebrajska - słowem zaskakująca mieszanka. O historii Karaimów w Rzeczpospolitej oraz w Warszawie dowiedzieć się można będzie podczas spaceru po ich cmentarzu. Jeżeli starczy czasu, później będzie zwiedzanie paru obiektów w najbliższej okolicy.

UWAGA: NA TYM CMENTARZU OBOWIĄZUJE NAKRYCIE GŁOWY - TO DOTYCZY I MĘŻCZYZN I KOBIET!

d1boyat

Miejsce spotkania: ul. Redutowa 34 przy bramie cmentarza
Niedziela, 19 października, godzina: 14:00
Spacer potrwa ok. 2 godzin
Przewodnik: Jarek Spacerolog Praski

Zobacz także: Cmentarz Bródnowski (SPACER)

d1boyat

Podziel się opinią

Share
d1boyat
d1boyat