Trwa ładowanie...
d1h3tvx

Cmentarz Komunalny Północny w serwisie mapowym

Wyszukiwarka, umieszczona na portalu, ułatwia odnajdywanie grobów bliskich zmarłych. Obecnie w bazie znajduje się już ponad 151 000 grobów oraz dane ponad 276 000 osób na nich pochowanych
Share
Cmentarz Komunalny Północny w serwisie mapowym
d1h3tvx

Cmentarz Komunalny Północny to trzecia nekropolia, z której dane dostępne są w oficjalnym serwisie mapowym m.st. Warszawy. Wyszukiwarka, umieszczona na portalu, ułatwia odnajdywanie grobów bliskich zmarłych.

W serwisie mapowym, dostępnym pod adresem www.mapa.um.warszawa.pl , w zakładce „ Cmentarze ”, od 30 października, została umieszczona kolejna nekropolia. Do cmentarzy Stare Powązki i Ewangelicko-Augsburskiego dołączył Cmentarz Komunalny Północny.

Obecnie w bazie znajduje się już ponad 151 000 grobów oraz dane ponad 276 000 osób na nich pochowanych. Trwa opracowywanie danych dla wojskowego cmentarza powązkowskiego.

d1h3tvx

Cmentarz Komunalny Północny jest cmentarzem miejskim, zarządzanym przez Zarząd Cmentarzy Komunalnych. Zajmuje powierzchnię 143 ha, jest największym cmentarzem w Warszawie i jednym z największych w Europie. Miejsce pod cmentarz wyznaczono w latach sześćdziesiątych XX w. na północnym krańcu miasta i częściowo na terenie miejscowości Wólka Węglowa (stąd potoczna nazwa „Cmentarz na Wólce”). Cmentarz został otwarty w 1973 r. i do chwili obecnej pochowano tu blisko 180 tysięcy zmarłych.

Zobacz także: 29 specjalnych linii cmentarnych na Wszystkich Świętych [INFORMATOR]


d1h3tvx

Podziel się opinią

Share
d1h3tvx
d1h3tvx