Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
08-01-2013 17:22

Co dalej z barką Herbatnik i Fundacją Ja Wisła?

Przemysław Pasek apeluje do wszystkich sympatyków Ja Wisła, by wysyłali maile w sprawie Fundacji do Prezydent Warszawy i nagłaśniali sprawę wśród znajomych

Co dalej z barką Herbatnik i Fundacją Ja Wisła?
djckpb5

O barce Herbatnik ostatni raz pisaliśmy, kiedy w Porcie Czerniakowskim doszło do pożaru. CZYTAJ

Mimo nieprzyjaznych wiatrów, braku przychylności ze strony miasta i poważnego pożaru Herbatnika, Przemysław Pasek z Fundacji Ja Wisła nie poddaje się i prosi warszawiaków o wsparcie: *"Na początku sprawdźmy, czy jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. Czy potrafimy razem coś zrobić, żeby Fundacja Ja Wisła i barka Herbatnik mogły dalej działać? Czy Ja Wisła jest nam potrzebna? I dla ilu z nas jest to na tyle ważna sprawa, żeby się w nią zaangażować?" - *pyta Przemysław Pasek na stronie akcjamiasto.pl.

Pasek uważa, że skoro władze miasta wybraliśmy po to, by troszczyły się o nasze dobro, to należy je poinformować o niepokojach związanych z dalszym losem barki Herbatnik i Fundacji Ja Wisła. Chciałby, aby miały one bezpieczną przystań w Porcie Czerniakowskim. W tym celu przygotował petycję.

djckpb5

Przemysław Pasek apeluje o podpisanie petycji, w której czytamy: "Niepokoi mnie los Fundacji Ja Wisła. Jako obywatel (ka) miasta stołecznego Warszawy, bardzo chcę żeby Fundacja Ja Wisła mogła dalej działać w Porcie Czerniakowskim dla dobra Wisły i Warszawy. Lubię barkę Herbatnik i bardzo mi zależy, by w pięknie odnowionym Porcie Czerniakowskim, znalazła się dla niej bezpieczna
przystań. Barka Herbatnik stanowi dla mnie symbol obywatelskiego zwrotu Warszawy ku Wiśle. Wysoko oceniam dotychczasową wieloletnią aktywność Fundacji. Ja Wisła jest dla mnie ważna i potrzebna. To jedna z niewielu organizacji w Warszawie, która prowadzi autentyczną działalność na rzecz zwrócenia naszego miasta ku rzece. Jej praca powinna być doceniona. Cieszę się że przez wiele lat Fundacja otrzymywała wsparcie z Urzędu Miasta i chcę, aby to wsparcie nadal otrzymywała. Ponieważ uważam, że działalność Fundacji ma istotne znaczenie dla miasta stołecznego Warszawy."

Petycję możecie podpisywać * TUTAJ*. Komu nie jest obojętny los barki Herbatnik i fundacji Przemysława Paska, niech czym prędzej ją podpisuje!

djckpb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djckpb5