Trwa ładowanie...

Co nas czeka 10 kwietnia?

Koncerty, pokazy, apele, marsze, pikiety...

Share
Co nas czeka 10 kwietnia?
d1ge0ym

W środę, 10 kwietnia miną trzy lata od katastrofy smoleńskiej. W stolicy odbędzie się w związku z tym szereg uroczystości. Na Krakowskim Przedmieściu pojawi się m.in. Prawo i Sprawiedliwość i kluby "Gazety Polskiej". Już 9 kwietnia, przed ambasadą Rosji odbędzie protest klubów GP.

Główne uroczystości upamiętniających katastrofę rozpoczną się o godz. 13.00 w Centrum Opatrzności Bożej. W świątyni zostanie odprawiona msza św. z udziałem kard. Kazimierza Nycza. Wcześniej na Powązkach odbędzie się uroczystość złożenia wieńców przy pomniku ofiar katastrofy i na grobach osób, które zginęły w katastrofie.

Przedstawiciele kancelarii Prezydenta RP mają złożyć kwiaty pod tablicą na Krakowskim Przedmieściu, a także w innych miejscach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej.

d1ge0ym

Największy ruch będzie jak zwykle na Krakowskim Przedmieściu. Od godz. 6.00 do 22.00 fragment Krakowskiego Przedmieścia przed Pałacem Prezydenckim będzie nieprzejezdny. Będą objazdy. Tutaj też odbędzie się najwięcej wystąpień i uroczystości.

O 8.41 dobędzie się Apel Poległych, czyli zapalenie zniczy i złożenie kwiatów. O 15.00 – Koncert „Tryptyk Smoleński”. 16.30 – Wystąpienie Prezesa PiS. Godzina 16.50 – Prezentacja filmu „Prezydent”. O godz. 19.00 w bazylice Archikatedralnej (ul. Kanonia 6)odbędzie się msza święta w intencji ofiar katastrofy, a po niej ruszy Marsz Pamięci. Niezależnie od niego ok. 21.30 kluby GP zamierzają przejść spod Pałacu Prezydenckiego pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie zorganizują pikietę.

Organizatorzy zapowiadają, że do Warszawy ma przyjechać ok. 10 tys. gości.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Pasażerowie zmierzali na uroczystości w lesie katyńskim.

d1ge0ym

Podziel się opinią

Share
d1ge0ym
d1ge0ym