Trwa ładowanie...
d499zxf
Artykuł sponsorowany

Co powinna zawierać polisa dla narciarzy?

Wielu mieszkańców Warszawy planuje już zimowe urlopy w górach. Kwestie związane z bezpieczeństwem mają na nartach kluczowe znaczenie, dlatego warto zadbać o wybór odpowiedniego ubezpieczenia dla narciarzy.
Podziel się
Co powinna zawierać polisa dla narciarzy?
Co powinna zawierać polisa dla narciarzy? (Pexels)
d499zxf

Dlaczego warto mieć polisę dla narciarzy?

Podstawowym zadaniem, jakie ma do spełnienia polisa narciarska, jest zapewnienie kompleksowej ochrony osobom wybierającym się na narty i finansowego wsparcia w razie losowych zdarzeń. O wyborze polisy decyduje szereg przesłanek, a za koniecznością jej posiadania przemawiają głównie wysokie koszty leczenia za granicą. Narciarstwo to piękny i fascynujący sport, ale ryzyko wypadków jest tu bardzo wysokie. Narciarze są w największym stopniu narażeni na kontuzje kolan, a w dalszej kolejności na kontuzje kostek, stóp, kończyn górnych i pleców. Wybierając najlepsze ubezpieczenie narciarskie, trzeba kierować się indywidualnymi przesłankami, ale na dobrą polisę składają się przede wszystkim następujące elementy:

1. Koszty leczenia

O ile podczas narciarskich wakacji w Polsce ubezpieczenie kosztów leczenia nie jest potrzebne (oczywiście pod warunkiem, że dana osoba jest ubezpieczona w NFZ), o tyle przy wyjazdach za granicę to nieodzowny element polisy narciarskiej. Za granicą leczenie narciarskich urazów (i nie tylko) kosztuje sporo, np. we Włoszech interwencja medyczna w przypadku złamanej ręki kosztuje ok. 1500 euro – tyle trzeba zapłacić za wizytę w klinice, prześwietlenie i założenie gipsu. Koszty leczenia należy ubezpieczyć na wysoką kwotę adekwatną do miejsca pobytu, ale nie powinna być ona niższa niż 100 tys. zł.

d499zxf

2. Koszty ratownictwa i poszukiwania

Ratownictwo górskie za granicą jest bardzo drogie, a do pokrycia wydatków związanych z akcją ratowniczą lub poszukiwawczą zobligowany jest poszkodowany. Chcąc uniknąć ponoszenia tych kosztów, trzeba uwzględnić w polisie akcje ratownicze i poszukiwawcze.

3. Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to gwarancja uzyskania odszkodowania w razie doznania uszczerbków na zdrowiu będących następstwem nieszczęśliwego wypadku. Pakiety narciarskie przewidują różne kwoty ubezpieczenia NNW, lecz najlepszą opcją jest pakiet z najwyższą sumą gwarantowaną. Uzyskane z tego tytułu pieniądze przydadzą się np. podczas rehabilitacji.

d499zxf

4. OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym to kolejny niezbędny element solidnej polisy dla narciarzy. Celem tego ubezpieczenia jest ochrona przed finansowymi następstwami szkód nieumyślnie wyrządzonych osobom trzecim. Na stoku można nie tylko paść ofiarą wypadku, ale również niechcący go spowodować, np. potrącić innego narciarza, który dozna urazu nogi.

5. Pakiet assistance

Assistance to pakiet usług, które mogą przydać się narciarzowi w wielu sytuacjach, np. w razie wypadku czy awarii pojazdu. Dzięki assistance o odpowiednim zakresie ubezpieczony ma dostęp m.in. do pomocy informacyjnej, a także do prawa ubiegania się o pokrycie kosztów wcześniejszego powrotu do Polski czy przyjazdu osoby bliskiej.

d499zxf

6. Pozostałe dodatki do polisy narciarskiej.

Polisę narciarską opłaca się wzbogacić dodatkowo o: sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie sprzętu sportowego. Pewnych zdarzeń nie da się uniknąć, ale zawsze warto zabezpieczyć się przed ich skutkami, które mogą mocno uderzyć po kieszeni.

Jak wybrać polisę dla narciarzy?

Ochronę w ramach polisy dla narciarzy można zapewnić sobie już za ok. 4 zł za każdy dzień. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, aby pod względem zawartości i sum gwarantowanych odpowiadała ona konkretnym wymogom. W tym kontekście duże znaczenie ma miejsce i długość pobytu, a także liczba uczestników wyjazdu oraz ich wiek i stan zdrowia.

Porównanie jak największej liczby ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych to najlepszy sposób na znalezienie optymalnej polisy. Wypada przy tej okazji przypomnieć o zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), gdzie znajdują się m.in. definicje poszczególnych pojęć i zasady funkcjonowania polisy.

d499zxf

Podziel się opinią

Share
d499zxf
d499zxf