Trwa ładowanie...

Co z autobusami na Bemowie, Bielanach i Woli? Jest nowy projekt

"Powstał w wyniku konsultacji społecznych"

Co z autobusami na Bemowie, Bielanach i Woli? Jest nowy projekt
d2sp3ip
d2sp3ip

Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił projekt zmian autobusowych na Bemowie, Bielanach i Woli. - Projekt powstał w wyniku konsultacji społecznych i wprowadził szereg korekt do projektu zmian w układzie linii autobusowych na Bemowie, Bielanach i Woli - informuje ZTM . Nowa propozycja zapewnia dopasowanie tras do zgłaszanych w trakcie konsultacji potrzeb oraz uwzględnia wyniki przeprowadzonych badań oraz aktualne możliwości taborowe. Oto propozycje Zarządu:

Linia 129
Jej trasa ani częstotliwość kursowania nie zostaną zmienione. Proponowana korekta jej trasy była ściśle związana z propozycją zmiany trasy linii 197. Jednak 197 także pozostanie na swojej obecnej trasie.

Linia 167
Trasa linii nie zmieni się. Bez zmian pozostanie także jej częstotliwość kursowania. - W trakcie konsultacji otrzymaliśmy wiele postulatów o zachowanie połączenia Chomiczówki z Bemowem i Woli z Ochotą oraz Mokotowem. Na decyzję o pozostawieniu linii bez zmian miało wpływ również planowane utrzymanie kursowania, między Jelonkami a Ochotą, linii 184 - wyjaśnia ZTM.

d2sp3ip

Linia 112
Nowa propozycja zakłada skierowanie linii na nową trasę: CH MARKI - ... - Żeromskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO. Linia miałaby kursować z obecną częstotliwością, czyli co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 12 poza godzinami szczytu i w święta.

Nowa trasa ma pozwolić na utrzymanie połączenia w relacji Targówek – Bielany – Nowe Bemowo. Pozwoli również na zrealizowanie licznych postulatów o poprawę punktualności i regularności jej kursowania. Połączenie w relacji Bielany – Bemowo – Jelonki – Karolin zapewni zaś nowa linia 284.

Linia 184
Według najnowszej propozycji linia miałaby kursować następującą trasą: SZCZĘŚLIWICE - ... - Połczyńska – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA z częstotliwością co 20 minut w szczycie, poza nim oraz w święto.
Pozwoli to na zachowanie połączenia Jelonek i Odolan z Dworcem Zachodnim, o co prosili pasażerowie a także na poprawę obsługi komunikacyjnej ciągu ul. Człuchowskiej.

Linia 284
Będzie to nowa linia która będzie kursowała na trasie: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN. Propozycja zakłada, że autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 20 minut zarówno w godzinach szczytu, jak i poza szczytem, a także w święto.
Jej podstawowymi zadaniami będzie przejęcie północnego odcinka trasy linii 184 (Bielany – Bemowo – Jelonki), zachodniego odcinka trasy linii 112 (Bemowo – Jelonki – Karolin) oraz obsługa gęsto zabudowanego osiedla mieszkaniowego przy ul. Wrocławskiej.

d2sp3ip

Linia 197
Linia pozostanie na swojej obecnej trasie. Zmieni się jednak jej częstotliwość w godzinach szczytu. Autobusy będą kursowały co 15 a nie co 12 minut. Częstotliwość poza godzinami szczytu i w święta będzie taka jak obecnie, czyli co 15 i co 20 minut.

Jednocześnie, na najbardziej obciążonym odcinku jej trasy zostanie uruchomiona nowa linia 397, która będzie kursowała w godzinach szczytu pomiędzy Kołem a stacją metra Stare Bielany. Dzięki temu na ul. Obrońców Tobruku autobusy będą kursowały co 7-8 minut w godzinach szczytu.

Pozostawienie linii na dotychczasowej trasie wiąże się z uwzględnieniem postulatów o utrzymanie dojazdu z północnego Ursusa na ciąg ul. Połczyńskiej oraz zachowanie bezpośredniego połączenia rejonu ul. Obrońców Tobruku z Fortem Wola i Ciepłownią Wola.

Linia 397
Będzie to nowa linia kursująca na trasie: KOŁO – ks. Janusza (powrót: ks. Janusza – Obozowa – Ciołka – Newelska – ks. Janusza – KOŁO) – ks. Bolesława – Obrońców Tobruku – Rudnickiego – Perzyńskiego – Żeromskiego – al. Zjednoczenia – METRO STARE BIELANY. Będzie kursowała tylko w godz. szczytu z częstotliwością co 15 minut (naprzemiennie z linią 197).

d2sp3ip
d2sp3ip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sp3ip