Trwa ładowanie...

Co z wynajmem mieszkań na Euro?

Znamy 7 powodów braku zainteresowania kibiców wynajmem!

Share
Co z wynajmem mieszkań na Euro?
d2nieg6

Euro 2012 miało stwarzać możliwość świetnych zysków dla właścicieli warszawskich mieszkań, którzy zdecydują się je wynająć. A Jednak mimo zbliżającego się w szybkim tempie turnieju, na rynku ofert nie brakuje...

Agencja Metrohouse & Partnerzy wspólnie z serwisem Szybko.pl przygotowała listę siedmiu powodów braku zainteresowania wynajmem na mistrzostwa w piłce nożnej.

Po pierwsze: mało atrakcyjne ceny
W wielu przypadkach właściciele mieszkań przesadzili z cenami. Średni koszt wynajmu całego mieszkania w Warszawie wynosi średnio 60 EUR. W Wrocławiu jest prawie o połowę taniej - (33 EUR).

d2nieg6

Po drugie: niski standard
Oferowane turystom mieszkania nie zawsze spełniały standard akceptowalny dla przeciętnego gościa. Zapytania wpływające od zagranicznych turystów sugerowały chęć wynajmu mieszkań z możliwością korzystania ze sprzętu RTV, AGD, Internetu. Poszukiwane były mieszkania w nowych budynkach, chętnie z miejscem parkingowym. Z drugiej strony na rynku można znaleźć wiele ofert, w których podstawowy mebel stanowiło łóżko, a właściciel nie zapewniał podstawowego wyposażenia pożądanego przez najemców.

Po trzecie: lokalizacja
W Warszawie to rzeczywiście spory problem - stolica jest rozkopana w związku z budową II linii metra. Kibice nie chcą dojeżdżać dodatkowo na mecze i preferują rejony najbliższe arenom wydarzeń sportowych i towarzyszących im imprez.

Po czwarte: błędna kalkulacja czasu wynajmu
Właściciele wychodzili z przekonania, że uda się wynająć mieszkanie na okres co najmniej 5-7 dni. Założenie to okazało się błędne. Kibice wynajmują prywatne mieszkania maksymalnie na 3 doby, a spora część najemców poszukiwała mieszkania tylko na jedną noc.

Po piąte: mniej kibiców niż zakładano
W Warszawie nie ma zbyt atrakcyjnych spotkań piłkarskich. Nałożone przez UEFA wymagania odnośnie dostępności miejsc noclegowych dla kibiców w stolicy mogą okazać się w praktyce przeszacowane.

d2nieg6

Po szóste: zbyt duża konkurencja
Liczba dostępnych ofert zakwaterowania jest spora. W prywatnych mieszkaniach w Warszawie to 1300 - 1500 ofert! Pomimo różnego rodzaju wątpliwości związanych z wynajmowaniem mieszkań kibicom, taki sposób dorobienia do domowego budżetu stał się bardzo popularny wśród właścicieli mieszkań.

Po siódme: noclegi nie tylko w Warszawie
Mimo, iż mecze Euro rozgrywane są na czterech stadionach, to kibice wybierają także inne miasta na miejsce stacjonowania. Formą zwrócenia uwagi na wysokie ceny noclegów jest akcja „Kibice śpiom gdzie chcom”, która zachęca mieszkańców i służby porządkowe miast-gospodarzy do przymknięcia oka na kibiców śpiących pod chmurką. Na profilu pojawiają się coraz to nowe propozycje na spędzenie nocy pod gołym niebem.

d2nieg6

Podziel się opinią

Share
d2nieg6
d2nieg6