Trwa ładowanie...
d4bagzn

Coraz częściej latamy do Azji i Australii

Linie Emirates podsumowują pierwszy rok na Lotnisku Chopina w Warszawie
Share
Coraz częściej latamy do Azji i Australii
d4bagzn

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, Indie, Chiny oraz Australia - te kierunki cieszyły się największą popularnością Polaków podróżujących w 2013 roku liniami Emirates z Lotniska Chopina w Warszawie. W ciągu pierwszego roku swojej obecności na polskim rynku przewoźnik obsłużył na trasie Warszawa-Dubaj-Warszawa ponad 145 tysięcy pasażerów.

W okresie od 6 lutego 2013 r. do 10 lutego 2014 r. na trasie Warszawa-Dubaj przewoźnik obsłużył 72 420 pasażerów. Natomiast z Dubaju do Warszawy na pokładach samolotów Emirates podróżowały 72 684 osoby.

Czytaj również: Dni Australii 2014

d4bagzn

Liczba pasażerów podróżujących z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z pewnością będzie wzrastać, gdyż kraj ten podjął decyzję o zniesieniu od 22 marca br. obowiązku wizowego dla Polaków.

Wśród osób latających na pokładach samolotów przewoźnika na Lotnisko Chopina najczęściej spotkać było można pasażerów podróżujących z ZEA, Indii , Japonii, Malezji, a także z Australii. Ciekawa jest obecność Australii w zestawieniu najpopularniejszych kierunków wśród pasażerów Emirates podróżujących z Polski, gdyż kraj ten był dotychczas postrzegany jako trudno dostępny. Według ostatnich szacunków, bazujących na australijskim spisie ludności, około 180 tysięcy Polaków mieszka w Australii.

Jak się okazuje, podążamy za światowymi trendami w branży turystycznej. Według Światowej Organizacji Turystyki regionem, gdzie w 2013 roku odnotowano największy, 6-procentowy, wzrost liczby odwiedzających na świecie była Azja i Pacyfik.

Czytaj również: Za darmo: Festiwal Kolorów!

d4bagzn

Podziel się opinią

Share
d4bagzn
d4bagzn