Trwa ładowanie...
d2ye6fj

Coraz gorsza jakość powietrza na Mazowszu? "Prognozy nie są optymistyczne"

Ostrzeżenie zostało wydane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz gorsza jakość powietrza na Mazowszu? "Prognozy nie są optymistyczne"
d2ye6fj

Urzędnicy podkreślają, że w 2016 roku w większości miast na Mazowszu zostaną przekroczone dopuszczalne normy substancji szkodliwych w powietrzu. Jednocześnie WCZK twierdzi, że "mogą występować dni, w których należy unikać wychodzenia na zewnątrz". Dotyczy to zwłaszcza osób z tzw. grupy wrażliwej (np. z chorobami płuc) oraz aktywnie uprawiających sport.

Zwiększone będzie przede wszystkim stężenie: benzopirenu, pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 i dwutlenku azotu. Dlatego został już wydany Alert I stopnia. Specjaliści przekazują, że na zanieczyszczenie powinni zwracać szczególną uwagę: kobiety w ciąży, dzieci, seniorzy, alergicy oraz osoby z chorobami układu krążenia. Zaleca się im ograniczenie czasu spędzanego na wolnym powietrzu.

Urzędnicy tłumaczą, że warto samemu starać się poprawić ten stan rzeczy, choćby przez korzystanie z komunikacji miejskiej, a nie samochodu. Jeśli chodzi o zanieczyszczenie to w zależności od jego poziomu, występują cztery Alerty. W 2016 roku na Mazowszu prognozowane jest przekroczenie Alertów I i II stopnia.

d2ye6fj

Przeczytajcie też: Od 5 lutego zbiórka krwi dla poszkodowanej w wybuchu pracowniczki UW

d2ye6fj

Podziel się opinią

Share

d2ye6fj

d2ye6fj