Trwa ładowanie...

Coraz gorsza jakość powietrza na Mazowszu? "Prognozy nie są optymistyczne"

Ostrzeżenie zostało wydane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Coraz gorsza jakość powietrza na Mazowszu? "Prognozy nie są optymistyczne"
d43v66e
d43v66e

Urzędnicy podkreślają, że w 2016 roku w większości miast na Mazowszu zostaną przekroczone dopuszczalne normy substancji szkodliwych w powietrzu. Jednocześnie WCZK twierdzi, że "mogą występować dni, w których należy unikać wychodzenia na zewnątrz". Dotyczy to zwłaszcza osób z tzw. grupy wrażliwej (np. z chorobami płuc) oraz aktywnie uprawiających sport.

Zwiększone będzie przede wszystkim stężenie: benzopirenu, pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 i dwutlenku azotu. Dlatego został już wydany Alert I stopnia. Specjaliści przekazują, że na zanieczyszczenie powinni zwracać szczególną uwagę: kobiety w ciąży, dzieci, seniorzy, alergicy oraz osoby z chorobami układu krążenia. Zaleca się im ograniczenie czasu spędzanego na wolnym powietrzu.

Urzędnicy tłumaczą, że warto samemu starać się poprawić ten stan rzeczy, choćby przez korzystanie z komunikacji miejskiej, a nie samochodu. Jeśli chodzi o zanieczyszczenie to w zależności od jego poziomu, występują cztery Alerty. W 2016 roku na Mazowszu prognozowane jest przekroczenie Alertów I i II stopnia.

d43v66e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43v66e