Trwa ładowanie...
dh20ngb

Coraz więcej pasażerów na Lotnisku Chopina. "Każdy następny miesiąc to wzrosty"

Port pochwalił się liczbą obsłużonych podróżnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz więcej pasażerów na Lotnisku Chopina. "Każdy następny miesiąc to wzrosty"
dh20ngb

Statystyki za listopad br. pokazują, że z usług portu na Okęciu skorzystało około 777 tys. pasażerów czyli o ponad 4 proc. więcej, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wystarczy stwierdzić, że od początku 2015 do listopada Lotnisko Chopina obsłużyło niemal taką samą ilość podróżnych, jak w całym 2014 roku.

Duże wzrosty widać, jeśli chodzi o ruch międzynarodowy (o 7,5 proc.), a spadek port odnotował z kolei w ruchu krajowym (o 3,5 proc.). Lotnisko Chopina poinformowało również, że zmalała liczba pasażerskich operacji lotniczych dla tzw. przewoźników niskokosztowych, a to oznacza iż stali się oni bardziej efektywni w obszarze lotów.

- Od momentu otwarcia nowej części Terminala A liczba pasażerów z miesiąca na miesiąc przyrasta i ta tendencja utrzyma się w kolejnych latach. Już teraz wiemy, że wynik za cały rok 2015 będzie rekordowy i po raz pierwszy w historii przekroczymy poziom 11 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu jednego roku – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

dh20ngb

Przeczytajcie też: Koniec z imprezami nad Wisłą? Radny złożył interpelację

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb