Trwa ładowanie...

Coraz więcej pasażerów na Lotnisku Chopina. "Każdy następny miesiąc to wzrosty"

Port pochwalił się liczbą obsłużonych podróżnych.

Coraz więcej pasażerów na Lotnisku Chopina. "Każdy następny miesiąc to wzrosty"
d1hx6g7
d1hx6g7

Statystyki za listopad br. pokazują, że z usług portu na Okęciu skorzystało około 777 tys. pasażerów czyli o ponad 4 proc. więcej, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wystarczy stwierdzić, że od początku 2015 do listopada Lotnisko Chopina obsłużyło niemal taką samą ilość podróżnych, jak w całym 2014 roku.

Duże wzrosty widać, jeśli chodzi o ruch międzynarodowy (o 7,5 proc.), a spadek port odnotował z kolei w ruchu krajowym (o 3,5 proc.). Lotnisko Chopina poinformowało również, że zmalała liczba pasażerskich operacji lotniczych dla tzw. przewoźników niskokosztowych, a to oznacza iż stali się oni bardziej efektywni w obszarze lotów.

- Od momentu otwarcia nowej części Terminala A liczba pasażerów z miesiąca na miesiąc przyrasta i ta tendencja utrzyma się w kolejnych latach. Już teraz wiemy, że wynik za cały rok 2015 będzie rekordowy i po raz pierwszy w historii przekroczymy poziom 11 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu jednego roku – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

d1hx6g7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hx6g7