Trwa ładowanie...

Coraz więcej tanich mieszkań. Najwięcej nowych lokali na Woli

Na warszawskim rynku mieszkaniowym w trzecim kwartale br. kupujący płacili za metr średnio 7249 zł, wykładając za lokal przeciętnie ponad 403 tys. zł

Coraz więcej tanich mieszkań. Najwięcej nowych lokali na Woli
d2gakaj
d2gakaj

Po raz pierwszy od dwóch lat, między lipcem a wrześniem bieżącego roku wzrosły średnie ceny transakcyjne mieszkań kupowanych w prawie wszystkich dużych miastach w kraju. Na warszawskim rynku mieszkaniowym w trzecim kwartale br. kupujący płacili za metr średnio 7249 zł, wykładając za lokal przeciętnie ponad 403 tys. zł. Przyczyną zwyżki stawek transakcyjnych może być fakt, że warszawiacy cora częściej wybierają większe i droższe lokale - inaczej niż w rok temu, kiedy działał jeszcze program dopłat do kredytów.

Ofert tanich mieszkań 
w Warszawie powoli przybywa

Już za 200 tys. zł 
kupimy w stolicy dwa pokoje - jednak na obrzeżach (Białołęka, Bemowo). W centrum za tą sumę dostaniemy kawalerkę o powierzchni 19-27 mkw.

Według danych portalu Dompress.pl, metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie wystawiony jest dziś do sprzedaży średnio za niespełna 7,1 tys. zł. Nie mniej w stolicy można znaleźć też oferty w cenie nawet poniżej 5,5 tys. zł, nie tylko na dalekiej Białołęce, czy Wesołej. *Co prawda w takiej kwocie dostępne są zazwyczaj lokale o większym metrażu, ale jeszcze nie tak dawno o takich stawkach w Warszawie nie można było nawet marzyć. *Dodatkowo deweloperzy oferują dziś różne promocje pozacenowe. [Wg raportu RED Real Estate Development].

Najwiecej nowych mieszkań na Woli

Tanie działki, dobra komunikacja, nowe biura - Wola staje się coraz bardziej atrakcyjna zarówno dla deweloperów, jak i dla potencjalnych nabywców. Obecnie ta dzielnica wyprzedza Białołękę i Mokotów w rankingu dzielnic, w których powstaje najwięcej mieszkań. Głównym atutem Woli jest lokalizacja w bliskim sąsiedztwie centrum biznesowego, kulturalnego i turystycznego.

d2gakaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gakaj