Trwa ładowanie...
d2s2ne4

Ćwiczenia służb w Konstancinie. Pozorowali atak terrorystyczny

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na drodze z Konstancina do Warszawy!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ćwiczenia służb w Konstancinie. Pozorowali atak terrorystyczny
d2s2ne4

Policja, pogotowie i straż pożarna ćwiczyli w siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Konstancinie. Służby prowadziły akcję ratunkową podczas symulowanego ataku terrorstycznego.

W ćwiczeniach organizowanych przez policję brało udział kilkadziesiąt jednostek. Akcja odbywa się w budynku Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Konstancinie, niedaleko osiedla Konstancja oraz szkoły amerykańskiej. * *

- To symulacja sytuacji kryzysowej spowodowanej atakiem o charakterze terrorystycznym - poinformował tvnwarszawa.pl Sylwester Marczak, rzecznik prasowy stołecznej komendy. - Celem jest sprawdzenie reakcji służb, a także przetestowanie współpracy policji ze strażą pożarną i innymi jednostkami - dodaje.

d2s2ne4

Co więcej, funkcjonariusze przestrzegają kierowców przed utrudnieniami na drodze z Konstancina do Warszawy. - Droga 724 Warszawa - Konstancin-Jeziorna: na wysokości msc. Bielawa utrudnienia w ruchu. Trwają ćwiczenia służb - czytamy na Twitterze polskiej policji.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, w ćwiczeniach udział brało 30 zastępów i 100 strażaków. Poranne wezwanie do akcji zostało potraktowane bardzo poważnie. - Nad ranem dostaliśmy zgłoszenie o wybuchu w okolicach Bielawy i kilkuset poszkodowanych - wyjaśnia Karol Kierzkowski rzecznik mazowieckiej Straży Pożarnej. Wysłano między innymi jednostki gaśniczo-ratownicze, grupę ratownictwa specjalistycznego, chemicznego, medycznego i technicznego.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d2s2ne4

Przeczytajcie również: Osiem nowych "czarnych punktów" na Mazowszu. "Najczęstszą przyczyną tragedii są lekkomyślność i alkohol"

d2s2ne4

Podziel się opinią

Share
d2s2ne4
d2s2ne4