Trwa ładowanie...

Ćwiczenia służb w Konstancinie. Pozorowali atak terrorystyczny

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na drodze z Konstancina do Warszawy!

Ćwiczenia służb w Konstancinie. Pozorowali atak terrorystyczny
d1tl7ft

Policja, pogotowie i straż pożarna ćwiczyli w siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Konstancinie. Służby prowadziły akcję ratunkową podczas symulowanego ataku terrorstycznego.

W ćwiczeniach organizowanych przez policję brało udział kilkadziesiąt jednostek. Akcja odbywa się w budynku Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Konstancinie, niedaleko osiedla Konstancja oraz szkoły amerykańskiej. * *

- To symulacja sytuacji kryzysowej spowodowanej atakiem o charakterze terrorystycznym - poinformował tvnwarszawa.pl Sylwester Marczak, rzecznik prasowy stołecznej komendy. - Celem jest sprawdzenie reakcji służb, a także przetestowanie współpracy policji ze strażą pożarną i innymi jednostkami - dodaje.

d1tl7ft

Co więcej, funkcjonariusze przestrzegają kierowców przed utrudnieniami na drodze z Konstancina do Warszawy. - Droga 724 Warszawa - Konstancin-Jeziorna: na wysokości msc. Bielawa utrudnienia w ruchu. Trwają ćwiczenia służb - czytamy na Twitterze polskiej policji.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, w ćwiczeniach udział brało 30 zastępów i 100 strażaków. Poranne wezwanie do akcji zostało potraktowane bardzo poważnie. - Nad ranem dostaliśmy zgłoszenie o wybuchu w okolicach Bielawy i kilkuset poszkodowanych - wyjaśnia Karol Kierzkowski rzecznik mazowieckiej Straży Pożarnej. Wysłano między innymi jednostki gaśniczo-ratownicze, grupę ratownictwa specjalistycznego, chemicznego, medycznego i technicznego.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d1tl7ft
d1tl7ft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tl7ft