Trwa ładowanie...
d1u6xuh

Cygańskie otwarcie sezonu w amfiteatrze w parku Sowińskiego

Od węgierskich czardaszy, rosyjskich romansów po muzykę Cyganów bałkańskich, hiszpańskich oraz popularne i lubiane melodie cygańskie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cygańskie otwarcie sezonu w amfiteatrze w parku Sowińskiego
d1u6xuh

W niedzielę 3 maja 2015 o godz. 17:00 - otwarcie sezonu w amfiteatrze w parku Sowińskiego! *Rozpoczynamy muzyką i tańcami cygańskimi z różnych stron świata w wykonaniu Cygańskiego Teatru Muzycznego TERNO, który obchodzi swoje 60-lecie istnienia.*

TERNO zaprezentuje specjalny program z okazji przypadającego w 2015 r. jubileuszu 60-lecia. Jest to również 60-lecie pracy twórczej i artystycznej oraz 80 urodziny Edwarda Dębickiego, założyciela zespołu, kompozytora, muzyka, poety, jednego z największych cygańskich twórców i animatorów kultury cygańskiej w Europie. Został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego najwyższym odznaczeniem ludzi kultury i sztuki w Polsce Złotym Medalem GLORIA ARTIS.

"Muzyka i tańce Cyganów z różnych stron świata" to różnorodny i bogaty program, od węgierskich czardaszy, rosyjskich romansów po muzykę Cyganów bałkańskich, hiszpańskich oraz popularne i lubiane melodie cygańskie. To barwne, pełne ekspresji tańce zbiorowe i solowe. Wspaniała orkiestra na czele z Edwardem Dębickim- wirtuozem akordeonu.

d1u6xuh

W programie m.in. kompozycje Edwarda Dębickiego z repertuaru Anny German i Edyty Geppert. Skład zespołu: orkiestra - 2 skrzypiec, kajon, akordeon, gitara klasyczna, kontrabas.- 6 muzyków, tancerze i wokaliści - 6 artystów Wystąpi również Zespół Tańca Artystycznego Etiuda i Zespół Tańca Rewiowego Sonata pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej.

WSTĘP WOLNY


* Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!*

d1u6xuh

Podziel się opinią

Share
d1u6xuh
d1u6xuh