Cyrk Zalewski wystrzeli człowieka z armaty

Tegoroczne show odbędzie się pod hasłem „WIWAT AKROBATYKA”
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyrk Zalewski wystrzeli człowieka z armaty

Przed mieszkańcami Warszawy 5 weekendów naprawdę mocnych wrażeń. 23 września pod hasłem „WIWAT AKROBATYKA“ rusza największe cyrkowe wydarzenie w Polsce – XVIII Międzyanrodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej. Tegoroczny program skupi się na ludzkich możliwościach: pokonywaniu własnych słabości, biciu kolejnych rekordów i przekraczaniu ograniczeń ludzkiego ciała.

Dyrekcja cyrku postawiła w szczególności na „wyczyn” - najwyższej klasy artystów, specjalizujących się w pięknych, tradycyjnych dziedzinach sztuki cyrkowej, jakimi są: akrobatyka, gimnastyka i ekwilibrystyka. - Akrobatyka jest moją wielką miłością, wraz z mężem przez lata występowaliśmy z naszym pokazem w cyrkach całego świata. Bardzo cenię artystów, którzy poświęcają się tej dziedzinie, bo doskonale wiem ile pracy, łez, potu, a czasami krwi kosztuje perfekcyjny pokaz, jaki widać na arenie. Chciałabym aby mieszkańcy Warszawy mieli szansę zobaczyć najlepszych z najlepszych w tej kategorii, stąd pomysł, aby tegoroczne show odbyło się pod hasłem WIWAT AKROBATYKA – mówi Ewa Zalewska – dyrektor artystyczna Festiwalu.

Nie zabraknie akrobacji na odskoczniach i pokazów na trapezie. Będzie także mocny przerywnik – po raz pierwszy prezentowany polskiej publiczności numer, który jest charakterystycznym elementem tradycyjnego amerykańskiego cyrku – wystrzelenie człowieka z armaty.

Nowoczesnym elementem spektaklu będzie budzący niezwykłe emocje widzów pokaz motorów w kuli śmierci. To skrajnie niebezpieczny numer kaskaderski dla widzów o mocnych nerwach.

Jak na każdym cyrkowym Festiwalu przez cały spektakl publiczność będzie zabawiał najprawdziwszy cyrkowy Clown. A ponieważ cyrk to miejsce magiczne, tym razem w bardzo magiczny świat wprowadzi ich niesamowity pokaz iluzji.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to nie tylko show, ale także konkurs - w szranki o statuetkę Złotego Clowna staną artyści z Polski, Brazylii, Rumunii, Szwecji, Włoch, Węgier i Austrii. Na Galowym Przedstawieniu oceni ich profesjonalne Jury. Zostanie przyznana także nagroda najbliższa sercu każdego artysty – nagroda publiczności. Każdy widz będzie miał możliwość oddania głosu na ulubionego artystę Festiwalu.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 23 września – 22 października (soboty – 14.00 i 18.00 i niedziele – 12.00 i 16.00) i będzie miał miejsce pod największym w Europie namiotem cyrkowym, zwanym katedrą, obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej w Warszawie.

PROGRAM XVIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI CYRKOWEJ

 1. Kula śmierci - Brazylia
 1. Człowiek „kula armatnia” - Brazylia
 1. Pokaz iluzji - Polska
 1. Akrobaci na odskoczniach - Rumunia
 1. Ekwilibrystyka - Włochy
 1. Pokaz zwierząt -  Szwecja (4 wielbłądy, 2 lamy i 2 krowy)
 1. Pokaz ośmiu koni - Szwecja 
 1. Ekwilibrystyka na trapezie -  Węgry
 1. Gimnastyka na szarfach - Polska
 1. Clown - Austria
 1. Pokaz psów - Polska

Promo ubiegłorocznego Festiwalu:

Informacja prasowa

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.