Trwa ładowanie...

Czarny Kot. Wykonawca rozbiórki wszedł do hotelu

Czarny Kot - najbardziej znana samowola budowlana w Warszawie może zniknąć. Na teren hotelu wkroczył wykonawca, który zajmie się rozbiórką nielegalnie postawionych dobudówek.

Share
Czarny Kot. Wykonawca rozbiórki wszedł do hotelu
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d3b3kvm

"Coś się kończy... dzisiaj rano została zawarta umowa na rozbiórkę hotelu Czarny Kot - służby z wykonawcą właśnie weszły na teren, gdzie przeprowadzona będzie likwidacja najsłynniejszej samowoli budowlanej w Polsce" - poinformował na Facebooku zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Andrzej Kłosowski w rozmowie z TVN Warszawa potwierdził, że trwa spisywane porozumienia z inwestorem w kwestii opróżnienia budynku. Ten zadeklarował, że zrobi w poniedziałek. - Odcinane będą media - dodał Kłosowski.

d3b3kvm

Prace mają zostać wykonane w ciągu 60 dni.

Po latach sądowych batalii zapadł wyrok ws. Czarnego Kota. W połowie grudnia Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kasację właścicieli hotelu. Utrzymano w mocy nakaz rozbiórki samowoli budowlanej.

Czarny Kot jest nazywany m.in. "koszmarem architektonicznym", "hotelem Gargamela" i "potworkiem". Początkowo był jednopiętrowym pawilonem, ale z czasem nielegalnie dobudowano do niego kolejne piętra i kondygnacje.

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3b3kvm

Podziel się opinią

Share
d3b3kvm
d3b3kvm