Trwa ładowanie...
d10zle0

Czarny Protest. Zatrzymano 4 osoby. "Rzucały czymś w kierunku policjantów"

Incydenty podczas Strajku Kobiet
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarny Protest. Zatrzymano 4 osoby. "Rzucały czymś w kierunku policjantów"
d10zle0

*Czterech mężczyzn zostało doprowadzonych do jednostek policji w związku za zakłóceniem porządku podczas warszawskiego "czarnego protestu" - poinformowała policja. *

- Po proteście w Warszawie do jednostek policji zostało doprowadzonych czterech mężczyzn w związku za zakłóceniem porządku - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek.

Jak dodał, będą odpowiadać za zakłócenia porządku. Mrozek wyjaśnił, że męczyźni rzucali czymś w kierunku policjantów odgradzających od głównej manifestacji kobiet, która zgromadziła się przed kolumną Zygmunta .

d10zle0

W stolicy strajkowi od rana towarzyszyły manifestacje i różnego rodzaju happeningi; po południu na pl. Zamkowym rozpoczęła się manifestacja - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Urząd Miasta podał, że o godz. 17.00 uczestników było 30 tysięcy. Służby porządkowe szacują, że w kulminacyjnym momencie uczestniczyło w niej ok. 17 tys. osób, choć - jak zastrzegają - była duża rotacja. Sami organizatorzy zapewniają, że było ok. 20 tys. protestujących.

Przeczytajcie też: Czarny Protest. Ratusz: 30 tys. uczestników na pl. Zamkowym

d10zle0

Podziel się opinią

Share
d10zle0
d10zle0