Trwa ładowanie...
dixyqrx

Czego pragniesz na Pradze?

Masz ochotę zainicjować lokalne działania? Weź sprawy w swoje ręce! Najciekawsze pomysły zgłoszone przez mieszkańców zostaną dofinansowane!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czego pragniesz na Pradze?
dixyqrx

Masz ochotę zainicjować lokalne działania? Dzień Sąsiada, wielki piknik, plenerowe letnie kino, otwarte lekcje tańca, a może społeczny ogród? Masz ciekawe pomysły, ale nie wiesz, jak je zrealizować? Chciałbyś zrobić coś na Pradze? Znasz interesujące miejsca, które warto byłoby ożywić? A może chcesz włączyć się w projektowanie oferty Domu Kultury?

Weź sprawy w swoje ręce!
Zachęcamy mieszkańców Pragi do udziału w cyklu warsztatów i spotkań, podczas których będzie można podyskutować na temat lokalnych potrzeb i działań. Będzia okazja, aby zastanowić się, jakie projekty są potrzebne na Pradze i jak je skutecznie przeprowadzić.

Spotkania będą okazją do podzielenia się opiniami oraz oczekiwaniami związanymi z ofertą i funkcjonowaniem Domu Kultury TuPraga, a także zaproszeniem do dyskusji na temat wykorzystania potencjału dzielnicy w kreowaniu oferty kulturalnej miasta. Najciekawsze pomysły zgłoszone przez mieszkańców zostaną dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury i zrealizowane przy wsparciu Domu Kultury TuPraga.

dixyqrx

Spotkaniom towarzyszą prezentacje ciekawych projektów realizowanych na terenie całej Polski:

  • *6 czerwca: Teren budowy *– jak zrealizować swoją wizję, wpłynąć na kształt najbliższego otoczenia i odmienić miasto – Iza Rutkowska, Fundacja Form i Kształtów
  • *13 czerwca: Dzień Sąsiada *– przykłady działań sąsiedzkich organizowanych na podwórkach, placach zabaw, parkach czy ulicach – Kornelia Zagórska, Q-Ruch Sąsiedzki
  • 20 czerwca: Laboratorium Animatorni, Seniorzy w akcji, Pracownia Design – czyli o pierwszych krokach młodych animatorów, działaniach podejmowanych przez starszych i o tym, jak zmieniać przestrzeń wokół siebie, tak aby miejsce stało się bardziej przyjazne, funkcjonalne i estetyczne – Alicja Szulc, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
  • 27 czerwca: *Zielone miasto* – miejskie ogrodnictwo, czyli jak zmienić szare przestrzenie miejskie w zieloną, żywą tkankę i co zrobić, by polskie miasta były zielone od chodników aż po dachy – Jakub Kowalewski i Grzegorz Młynarski, Kwiatkibratki

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 19:00, wstęp wolny.

Więcej informacji: tupraga.pl

dixyqrx

Podziel się opinią

Share
dixyqrx
dixyqrx