Trwa ładowanie...
d3l3bth

Czerwiec miesiącem Luksemburga

Od XVIII wieku Luksemburczycy hucznie celebrują urodziny swego władcy - Wielkiego Księcia - tym razem również w Warszawie!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czerwiec miesiącem Luksemburga
d3l3bth

Od XVIII wieku Luksemburczycy hucznie celebrują urodziny swego władcy - Wielkiego Księcia. Urodziny Wielkiej Księżnej Charlotte, panującej w latach 1919 - 1964 przypadały w środku zimy. Pragmatyczni Luksemburczycy z powodów meteorologicznych, w 1961 postanowili, że każdego roku publiczne obchody urodzin suwerena będą miały miejsce 23 czerwca.

Z okazji urodzin w Warszawie zorganizowano kilka ciekawych wydarzeń, specjalnie dla warszawiaków!

Lost in Time, wystawa fotograficzna Marca Theis - dialog opuszczonej fabryki opon i artystów graffiti

d3l3bth

7-16 czerwca: Soho Factory, hala nr 63, ul. Mińska 25, Warszawa

18 czerwca - 12 lipca: Sztuki i Sztuczki, ul. Szpitalna 8a

Fabryka opon Continental w Hanowerze była niczym małe miasteczko. Z dnia na dzień produkcję przeniesiono do tańszych krajów. Anonimowi artyści graffiti zmienili fabrykę w swój plac zabaw i tchnęli w ruinę nowe życie. Ich twórczość to swoisty dialog różnych epok. Fotografie Marca Theis odmalowują groteskowo-poetycki, efemerydalny stan, którego dziś już nie ma. Wszystkie fabryki Continental w Hanowerze zostały rozebrane.

Urodzony w Luksemburgu Marc Theis (1953), żyje i tworzy w Hanowerze. Jest zdobywcą prestiżowych nagród fotograficznych, w tym złotego medalu Nikon contest. Wystawiał swoje prace na całym świecie i jest autorem książek i kalendarzy fotograficznych dostępnych w sklepie internetowym.

d3l3bth

www. www.marc-theis.de

XVII Piknik Naukowy

15 czerwca, Stadion Narodowy w Warszawie – stanowisko ASTRA (namiot nr 27 C)

Ambasada dopingować będzie ASTRA, która weźmie udział w Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. ASTRA jest marką firmy SES, z siedzibą w Luksemburgu, wiodącego globalnego operatora satelitarnego, posiadającego flotę 52 satelitów geostacjonarnych, dzięki którym dociera do 99% populacji świata. Firma świadczy satelitarne usługi telekomunikacyjne na rzecz nadawców telewizyjnych i radiowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców usług internetowych, a także firm i organizacji rządowych na całym świecie, oferując trwałe relacje biznesowe i wysoką jakość usług oraz „skrojone na miarę” wsparcie marketingowe.

d3l3bth

Zróżnicowane kulturowo regionalne zespoły SES są rozmieszczone na całym świecie i ściśle współpracują z klientami, aby sprostać ich specyficznym wymogom w zakresie komunikacji satelitarnej oraz oferowanych usług. Biuro ASTRA Central Eastern Europe z siedzibą w Warszawie świadczy usługi dla 15 krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

SES posiada udziały w Ciel w Kanadzie oraz QuetzSat w Meksyku, a także strategiczne udziały w O3b. Więcej informacji na stronach: www.ses.com oraz www.onastra.pl.

Warsaw – heART – Luxembourg - Luksemburg w oczach Polki / Warszawa w oczach Luksemburki plenerowa wystawa fotograficzna Yoli Zuchniewicz i Ewy Flammang-Deda

21 czerwca - 26 lipca: ogrodzenie Parku Dreszera w Warszawie, ul. Puławska 96

d3l3bth

“Warsaw-heART-Luxembourg” zabiera w podróż do serc “heARTs” dwóch stolic – Warszawy i Luksemburga.

Luksemburg poznajemy oczami Polki - Yoli Zuchniewicz, absolwentki słynnej Praskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Fotografii i członka Związku Polskich Artystów Fotografików, związanej ze “StudYO” na Pradze (www.yolafoto.pl).

Warszawę poznajemy oczami Luksemburki albańskiego pochodzenia - Evy Flammang-Deda, która od roku mieszka w Warszawie i zakochała się w tym mieście, co znalazło wyraz w jej fotografiach.

Koncerty Pascala Schumachera i jego zespołu

d3l3bth

29 czerwca, godz. 19.00: XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce

Pascal Schumacher, luksemburski wibrafonista, kompozytor, performer. Należy do czołówki najciekawszych muzyków jazzowych Beneluxu. Laureat wielu prestiżowych nagród. Swoje zamiłowanie do improwizacji łączy z różnymi gatunkami muzyki tworząc oryginalne brzmienie - wizjonerskie i melodyjne. Jego zespół powstał w 2002 r., kiedy w legendarnym Sounds Jazz Club w Brukseli do wibrafonisty dołączył utalentowany pianista Franz von Chossy, kontrabasista Christophe Devisscher i perkusista Jens Düppe. Ich muzyka to nowoczesny, akustyczny, sugestywny jazz.
30/06/2013, godz. 20.00: Jazz nad Wisłą w Cudzie nad Wisłą, Bulwar Flotylli Wiślanej
W legendarnym Cudzie nad Wisłą, który w tym roku przeniósł się na brzeg Wisły w pobliżu Pomnika Sapera, w drugim już letnim cyklu koncertów Jazz nad Wisłą, Pascal Schumacher zagra tym razem ze swoim trio - z muzykami sekcji rytmicznej w skladzie Christophe Devisscher (kontrabas) i Jens Düppe (perkusja).

www.pascalschumacher.com

d3l3bth

Podziel się opinią

Share
d3l3bth
d3l3bth